Liverpul "prosuo mleko" u Bornmautu

• Autor: Boban Filipović

• 04. decembar 2016.

• 16:25

Iako su 'Redsi' dva puta imali dva gola prenosti, sa 'Din Korta' odlaze praznih ruku. Džoker 'Trešnjica' Frejzer razbio Klopov tim u drugom poluvremenu. Oba tima pokazala dva lica.

Liverpul
Liverpul je "blic-krigom" sredinom prvog poluvremena stekao dva gola prednosti i činilo se tada da suvereno korača ka novom trijumfu.

Sadio Mane i Divok Origi su bili strelci posle dubinskh pasova Džana i Hendersona. Senegalac je bocunuo loptu ispod Boruca, dok je Belgijanac zakucao loptu u mrežu pošto je prethodno obišao golmana domaćih.

Međutim, ključni detalj utakmice zbio se nakon desetak minuta igre u nastavku kada je menadžer 'Trešnjica' Edi Hau uveo u igru Rajana Frejzera.

On je samo minut kasnije iznudio penal, kojim je Kalum Vilson vratio Bornamut u život. Lovren je očajno intervenisao i bukvalno namestio Milnera da napravi penal.

Međutim, nepunih deset minuta kasnije Emre Džan bombom sa ivice šesnaesterca vraća dva gola prenosti 'Redsima' posle povratnog pasa Manea, koji mu se odužio asistencijom, ali ni to nije bio dovoljno jak zalog za tri boda.

Ponovo je na scenu stupio Rajan Frejzer, koji je u 76. minutu igre opet smanjio prednost Livepula, a samo dva minuta kasnije asistirao Kuku za 3:3.

Nešto kasnije Afobe je imao priliku da napravi totalni preokret, u samom finišu je Karijusu zapretio i Frensis, gol je visio u vazduhu, a Nejtan Ake u četvrtom minutu nadokande isporučuje neminovno za konačnih 4:3.

Marko Grujić nije bio ni u protokolu za ovaj meč.

'Redsi' su nakon 14. odigranih kola pali na treće mesto i sada kaskaju za vodećim Čelsijem četiri  boda, dok je Bornmaut oovom spektakulanom pobedom skočio na desetu poziciju na tabeli.