• Autor: Boban Filipović

• 04. mart 2017.

• 20:22

I drugi put ove sezone 'Redsi' su bili bolji od 'Tobdžija'.

U derbiju 27. kola Premijer lige odigranom na 'Enfild Roudu' Liverpul je slavio protiv Arsenala sa 3:1.

Klopova ekipa je povela već u devetom minutu igre. Odbrana gostiju je stajala visoko, Kutinjo je posle degažiranja Minjolea sačuvao loptu u posedu 'Crvenih', odigrao za Lalanu, ovaj na desno krilo za Manea, usledio je centaršut Senegalca na dalju stativu, gde se nalazio Roberto Firmino i iz peterca zatresao mrežu.

Pokušaji Arsenala da poravna rezultat nisu dali rezultat, Liverpul je igrao strpljivo i pametno i na pet minuta pre odlaska na odmor duplirao prednost.

Akcija je tekla po levom boku, Milner je probio, ćušnuo u sredinu za Vajnalduma, ovaj iz prve za Fimina koji uočava Manea kako uleće u šesnaesterac gostiju i odužuje mu se asistencijom. Sadio Mane je opalio kao iz topa i podogio dalje ćoše Čehovog gola za 2:0.

Ostaje nejasno zbog čega je Venger ostavio Aleksisa Sančeza na klupi, Čileanac je zaigrao u nastavku i odmah pokrenuo stavri na bolje. No, prvo je Olivije Žiru je početkom drugog poluvremena imao dobru šansu, ali je Simon Minjole sjajnom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

Međutim, Belgijanac je nekoliko minuta kasnije kapitulirao.

Posle desetak minuta provedenih na terenu Sančez sjajno odigrava u prazno za Danija Velbeka, koji prebacuje Minjolea i vraća 'Tobdžije' u život.

Gol Arsenala nije poremetio Liverpul, domaćin je do kraja utakmice stvorio zrelije prilike za gol, Matip i Origi su mogli da vrate dva gola prednosti, ali njihovi udarci glavom nisu završili u mreži. Prvo je Čeh dobro ukrotio pokušaj Kamerunca, a tamnoputi belgijski napadač je tukao pored gola.

Gosti su u finišu krenuli na sve ili ništa, i kako to obično biva, sevnula je kontra 'Redsa', Đorđino Vajnadlum je u sudijskoj nadoknadi na asistenciju Divoka Origija overio pobedu.

Zanimljivo, ovo je 13. put kako na utamicama Premijer lige između Liverpula i Arsenala pada gol posle 90 minuta, i po tim kasnim golovima je ovaj derbi jedinstven.

'Redsi' će neko vreme provesti na trećem mestu na tabeli, preskočili su 'Tobdžije' koje su sada pete.