Liverpul pogađao tri puta, ali jednom se važi, De Hea ostavlja Junajted u igri! (POLUVREME)

nedelja 19.01.2020.
18:18

Uzbudljivih prvih 45 minuta na Enfildu.

EPA-EFE/PETER POWELL

Nakon prvog poluvremena velikog derbija Engleske, u 23. kolu Premijer lige Liverpul na Enfildu vodi protiv Mančester junajteda rezultatom 1:0.

"Redsi" su poveli već u 15. minutu kada je Virdžil van Dajk iskoristio centaršut Aleksander-Arnolda iz kornera i savladao nemoćnog De Heu.

Deset minuta kasnije, Liverpul je ponovo postigao pogodak, lepo je Roberto Firmino plasirao loptu u golmanovu levu stranu, ali pogodak je bio poništen zbog faula koji je prethodno načinjen nad De Heom.

Doživeli su izabranici Jirgena Klopa da im arbitar Poson poništi još jedan gol, Vajnaldum se našao u ofsajdu, da bi Junajted prvi put pripretio tek u finišu kada je Marsijal bio neprecizan.

Nakon njega, Anderson Pereira je imao sjajnu priliku kada umalo nije stigao do lopte što bi značio i siguran gol.

Usledio je novi pokušaj domaće ekipe, u prilici je bio Mane, ali De Hea je u poslednjim trenucima regularnog dela poluvremena uspeo da skloni loptu u korner.