subota 22.10.2016.
20:20

Fudbaleri Liverpula zabeležili su važnu pobedu na svom Enfildu.

Beta/Dave Howarth/PA via AP

Ekipa Jirgena Klopa pobedila je na svom terenu VBA rezultatom 2:1 (2:0) u devetom kolu Premijer lige. Sve golove pogledajte OVDE.

Liverpul je pitanje pobednika rešio praktično u prvom poluvremenu golovima Manea i Kutinja, iako je VBA u finišu uspeo da smanji na 2:1.

U 20. minutu, Firmino je odlično pronašao Manea, a ovaj na najbolji mogući način, udarcem iz prve matirao Fostera za 1:0.

Liverpul je nastavio da stvara šansa, a sledeći pogodak pao je u 35. minutu, kada je Mane proigrao Kutinja, a ovaj prevario jednog svog čuvara i pogodio prvi ugao za 2:0.

U drugom poluvremenu, Liverpul je mogao da dođe i do ubedljivije pobede, ali je VBA nekako uspeo da odoli napadima domaćih. Sjajni golman Ben Foster zaustavio je nekoliko pokušaja igrača Liverpula, pre svega Lovrenov udarac glavom, a potom i pokušaje Kutinja i Firmina.

Čadli je imao najbolju šansu za goste posle jednog kornera, ali se nije najbolje snašao pošto je šutirao daleko preko gola.

Liverpul je imao sijaset prilika u poslednjih 20 minuta, ispromašivali su se ponovo Kutinjo, Firmino pa i Čan, a VBA je to uspeo da kazni i postigne makar počasni gol.

U 81. minutu posle kornera, u gužvi je Robson-Kanu proigrao Mekolija, a ovaj iz peterca zatresao mrežu za konačnih 2:1.

Nakon ove pobede, Liverpul je lider na tabeli sa 20 bodova, isto koliko ima i Arsenal, ali obe ove ekipe će moći da preskoči Mančester siti koji u nedelju od 14.30 dočekuje Sautempton.

12:05

Ko oce da prati UTD mora da nadje kanal koji prenosi utakmice u kojima igraju klubovi koji se nalaze u donjem dijelu tabele.

MANUTD
01:02

I vec posle ove utakmice imamo starog/novog favorita za titulu.

Делија_момак
Saturday, 22.10.2016
23:10

По мени, Ливерпул и Арсенал главни конкуренти. Сити, ако буде против Ливерпула и Арсенала играо као против Барсе, не пише им се добро.

United_forever
21:49

Jos uvek je rano pricati ko ce osvojiti, Liverpul opasno igra pod Klopom, citi je tu isto, united tesko da moze da se bori za titulu, ipak mnogo novih igraca a malo vremena, o arsenalu necu trositi reci, dok ne smene vengera nema price o tituli.

(anti)talentovan lik
16:54
Wednesday, 02.11.2016
00:45
Steffi
21:32

Bravo momci, bice borbe za titulu sa Sitijem, treci Arsenal, peti Junajted.

21:28

Treba nam u napadu neko poput Suareza. Ne može se sa Firminom kao lažnom devetkom. Može, ali uvek će biti jedan, eventualno 2 gola razlike od protivnika umesto da bude više koliko imamo prilika i šuteva. Staridž jeste klasa, ali je previše sklon povredama i zato ne može da bude konstantan.

Stefan Išizaki
02:35

Staridž je lenj, nezainteresovan. Origi može biti najistureniji.

Galaktikos
10:33

Netreba vam niko vise,,trebao vam jedan trener kao Klopi,,dobili ste ga i sad gazi sve redom do titule,,,YWNA

L F C
21:22

Dobra utakmica livetpula, prvo poluvreme odlicno dok smo u drugom poluvremenu odigrali nesto losije. Iako rezultat govori da je bilo neizvesnosti, liverpul je kontrolisao ovi utakmicu sto najbolje govori odnos u sutevima koji je bio 21 prema 6 u korist liverpula. Samo da popravimo branjenje prekida, ali tri boda su najbitnija.
Y N W A

lpool
21:11

Ovo vec uliva nadu ! Da je trener bio Rodzers jedva bi izvukli nereseno cak i pored dva gola prednosti. Kada pocnemo da rutinski zavrsavamo ovakve utakmice bicemo spremni da se borimo za trofeje.

Chella_ynwa
20:57

Mora kod nas uvek neizvesno pa to ti je. Umesto da damo jos 3 gola mi pripamo jedan, iz kornera naravno. Ali najvaznija je pobeda i dobra igra. Jos sladje je uz kiks Arsenala, Totenhema i Evertona.

King of Manchesterr
23:30

Bitno je da ste uzeli 3 boda,jer znas i sam koliko je Luverpul gubio bodove na ovakvim utakmicama.

CZYNWA
20:44

Saljem Klopu pismo da stavi Milnera na go :D

Abibas
00:49

Daj mu 5 do 10 utakmica da se navikne na poziciju i postace jedan od najboljih golmana lige :-D

John Cena
20:39

Klob je preporodio Liverpul. Oni ce zajedno sa Arsenalom i Sitijem biti glavni kandidati za titulu

Poznavalac
20:36

Bitna pobeda,tesko je igrati bez napadaca i nije mi jasno zasto se ovoliko forsira firmino na ustrb staridza kada je totalno beskoristan!

21:04

A Staridz je korisniji? Firmino je ove sezone 5 puta produktivniji od Staridza...

CrVeNa ZvEzDa Bg
20:35

Bravo Redsi,idemo jako,dali ce nas Siti prestici videcemo,treba da pobedi Sautempton,doslo vreme da i oni kiksnu kod kuce. Tadic se ne bi slozio sa opaskom novinara sportske,hahaha.nBilo kako bilo,vrlo izednaceno i zanimljivo prvenstvo,ako se prikljuci Junajted bice jos bolje.

Stari
20:33

Dobra utakmica, WBA odigrao hrabro, imali su u drugom poluvremenu čak 5 šuteva!

Gorčilo
20:32

Bitna 3 boda posle remija sa Junajtedom. Maestralno prvo poluvreme. U drugom smo malo stali i dopustili VBA da se rastrči. Mogli smo ranije rešiti ovu utakmicu, ali kao što rekoh, najbitnija su 3 boda. Ono što me najviše nervira trenutno jesu situacije kada branimo prekide. Veoma smo nesigurni. Treba bolja komunikacija između golmana i igrača koji se povuku u takvim situacijama. Inače, Karijus me nije nešto posebno oduševio od kada je zauzeo mesto Minjolea.

Vernes Delic
20:50

Karius me iznenadio onim ispucavanjem u aut nNez.koga je htio naci hahanKlopa mozda??

21:03

Nije imao nijedan veci kiks dosad koliko ja znam...

kvopl
20:25

Bas lose branimo prekid starno... Mislim da je ovo 4ili5 primljeni gol iz prekida. Dominiras 80 minuta i onda valja strepiti u... Zasluzena pobjeda, dominirali smo utakmicom, realno kakvu je VBA utakmicu odigrao nije zasluzio ni ovaj gol, ali dobro idemo dalje, bez Hendersona seledecu utakmicu zbog 5 zutog.

Gorčilo
20:43

Mislim da on tu suspenziju odrađuje sad u sredu protiv Totenhema i Liga kupu.

20:49

BasnPrekidi su nam bolna tackanNikako nam to ne ide

Ole Gunar Solšer
20:23

Kutinjo doktor fudbala!

20:48

Pitaj pogbu hocel na instrukcije kod filipa nSredili bi mu preko reda da dodje :-P

Liverpul Crna Gora
13:31

Bravo za komentar!

MightyReds
20:23

Liverpool je drugi zbog gol razlike* Sjajna igra, predivno za gledati, samo u drugom poluvremenu previše opušteni, i mislili su da je sve već riješeno, pa je bio napet zadnji do utakmice. Sjajna timska predstava, i samo ovako nastavit i LŠ sljdeće sezone ne bi trebao doći u pitanje. NYWA! MAKE US DREAM!

22:18

Ispromasivali su se. Wba standardno, cekaju prekid, imaju visoke igrace, znaju da naprave sansu...prevazna pobjeda!!!ynwa

20:23

Ko vidi rezultat reci ce jedva ali lfc je bio 10x bolji smo nece lopta po golunSteta za firmina sto nije dao go trudio se nema stanDobar fudbal igraju svaka cast svimanYNWA!!!!