• Autor: Milovan Longinov

• 22. oktobar 2016.

• 20:20

Fudbaleri Liverpula zabeležili su važnu pobedu na svom Enfildu.

Ekipa Jirgena Klopa pobedila je na svom terenu VBA rezultatom 2:1 (2:0) u devetom kolu Premijer lige. Sve golove pogledajte OVDE.

Liverpul je pitanje pobednika rešio praktično u prvom poluvremenu golovima Manea i Kutinja, iako je VBA u finišu uspeo da smanji na 2:1.

U 20. minutu, Firmino je odlično pronašao Manea, a ovaj na najbolji mogući način, udarcem iz prve matirao Fostera za 1:0.

Liverpul je nastavio da stvara šansa, a sledeći pogodak pao je u 35. minutu, kada je Mane proigrao Kutinja, a ovaj prevario jednog svog čuvara i pogodio prvi ugao za 2:0.

U drugom poluvremenu, Liverpul je mogao da dođe i do ubedljivije pobede, ali je VBA nekako uspeo da odoli napadima domaćih. Sjajni golman Ben Foster zaustavio je nekoliko pokušaja igrača Liverpula, pre svega Lovrenov udarac glavom, a potom i pokušaje Kutinja i Firmina.

Čadli je imao najbolju šansu za goste posle jednog kornera, ali se nije najbolje snašao pošto je šutirao daleko preko gola.

Liverpul je imao sijaset prilika u poslednjih 20 minuta, ispromašivali su se ponovo Kutinjo, Firmino pa i Čan, a VBA je to uspeo da kazni i postigne makar počasni gol.

U 81. minutu posle kornera, u gužvi je Robson-Kanu proigrao Mekolija, a ovaj iz peterca zatresao mrežu za konačnih 2:1.

Nakon ove pobede, Liverpul je lider na tabeli sa 20 bodova, isto koliko ima i Arsenal, ali obe ove ekipe će moći da preskoči Mančester siti koji u nedelju od 14.30 dočekuje Sautempton.