Liverpul majstorijama zakoračio u Ligu šampiona

• 15. avgust 2017.

• 22:39

Zanimljiv duel u Nemačkoj, obeležen prelepim golovima. Liverpul sada mnogo bliži plasmanu u evropsku elitu, baš kao i APOEL protiv Slavije, ili CSKA protiv Jang Bojsa.

Liverpul stigao na korak od Lige šampiona, a domaćem Hofenhajmu ostaje da žali za brojnim propuštenim prilikama u večerašnjem meču. Na kraju, 1:2, ali čini se da ''Redsima'' neće biti lako u revanšu i pored odličnog rezultata.

Domaćin je bolje ušao u meč i već u 12. minutu Gnabri je iznudio jedanaesterac za Hofenhajm. On je prevario Lovrena, proturio mu loptu kroz noge, a kontakt koji je postojao, za sudiju Kujpersa je bio dovoljan da pokaže na belu tačku.

Kramarić je preuzeo odgovornost, ali je tako loše izveo taj penal, da Minjole nije imao većih problema da zaustavi taj udarac - ništa od vođstva Hofenhajma.

Samo tri minuta kasnije, umalo kazna na drugoj strani. Sjajna kontra Salaha, sve je dobro uradio osim završnog šuta, pa je lopta prohujala pored stative gola golmana Baumana.

To je bila najava bolje igre Liverpula u narednom periodu, a u 35. minutu ekipa Jirgena Klopa stigla je i do vođstva. Slobodan udarac iznudili su gosti na oko 22-23 metra od gola domaćih. Šutirao je talentovani Trent Aleksander-Arnold, i to na maestralan način, pa je Bauman samo pogledom mogao da isprati put te lopte u njegovu mrežu - 0:1.

Sam finiš prvog poluvremena obeležile su prilike na obe strane, Gnabri i Vagner su mogli da donesu izjednačenje Hofenhajmu, a Lovren je propustio priliku da se iskupi za skrivljeni jedanaesterac.
----
Slično je počelo i drugo poluvreme. Prvo je bivši fudbaler Hofenhajma Firmino imao sjajnu priliku za Liverpul, Bauman je uspešno intervenisao, a na drugoj strani Gnabri je u 49. minutu postigao gol, koji nije priznat zbog ofsajda.

Usledio je potom nešto mirniji period igre, a pitanje pobednika u večerašnjem meču rešio je Džejms Milner u 74. minutu utakmice.

Posle jednog prekršaja na sredini terena, usledila je munjevita akcija gostiju, Milner je verovatno pokušao da centrira, ali je lopta zakačila po grudima Hubnera i dobila prelepu putanju u gornji levi ugao Baumanovog gola - 0:2!

Ipak, domaći se nisu predavali, na ulasku u finiš meča Kaderabek je bio neprecizan, a ono što nije uspeo on, jeste rezervista Mark Ut, koji je u 87. minutu umakao Aleksander-Arnoldu i preciznim udarcem iskosa sa leve strane savladao Minjolea - 1:2.

Odmah zatim, Klop je reagovao uvođenjem našeg Marka Grujića, koji je u preostalih par minuta zamenio Manea. Do kraja je i Hubner imao veliku priliku za domaće, međutim ni on nije bio precizan.

U poslednjim trenucima Grujić je imao jedan odličan pokušaj sa distance, ali je Bauman odlično reagovao.

U isto vreme odigrane su još tri utakmice.

Uz Liverpul najboljži Ligi šampiona je kiparski APOEL; koji je na svom terenu sa 2-0 savladao prašku Slaviju.

De Kamargo u drugom i Aloneftis u desetom su doneli značajnu prednost Kipranima pred revanš u Češkoj.

Miralem Sulejmani bio je starter u ekipi Jang Bojsa, koja je pred svojim navijačima dočekala moskovski CSKA. Činilo se da će se ovaj duel okončati najnepopularnijim rezultatom, ali u 92. minutu Kasim je autogolom doneo pobedu Moskovljanima - 0:1.

Golova nije bilo u Lisabonu, gde je Sporting dočekao ekipu rumunske Steaue, 0-0.

Podsetimo, ranije večeras Karabag je u Azerbejdžanu savladao Kopenhagen sa 1-0.