20:12

"Redsi" ubedljivi pred nastavak sezone.

EPA-EFE/PETER POWELL

Fudbaleri Liverpula nalaze se na dve pobede od osvajanja prve titule u Premijer ligi nakon čak 30 godina.

Da su za to spremni, dokazali su na pripremnom meču protiv Blekburn Roversa, koji su u svoju korist rešili sa 6:0.

Poveli su u 10. minutu, golman Blekburna je odbranio pokušaj Okslejd-Čemberlejna, ali je odbitak pokupio Mane i smestio ga u mrežu rivala.

Na 2:0 povisio je Keita nakon centaršuta Mitnamina, da bi Japanac u finišu prvog dela igre postigao pogodak za 3:0, na asistenciju Manea.

U 67. minutu je loptu u mrežu rivala ugurao Džoel Matip sa par metara, potom je efektan gol postigao mladi Ki-Jana Hoever, da bi konačan rezultat postavio još jedna mladi fudbaler, Lejton Klarkson.

Za 10 dana će nastaviti sezonu, kada na "Gudisonu" budu gostovali gradskom rivalu Evertonu u derbiju Mersisajda.