• Autor: Nikola Miloradović

• 10. decembar 2017.

• 17:07

Derbi Mersisajda okončan je bez pobednika.

Liverpul je u okviru 16. kola Premijer lige ugostio Everton, a nakon 90 minuta nije bilo pobednika. Derbi je okončan rezultatom 1:1 (1:0).

Liverpul je dominirao od samog starta, ali nije uspevao ozbiljnije da ugrozi Pikforda.

Igrao se 42. minut, kada je nestvarni Mo Salah napravio šou duboko na polovini Evertona. Prošao je dva čuvara, ušao u kazneni prostor "Karamela" i fantastičnim udarcem u dalji ugao savladao golmana gostiju za 1:0.

Samo par minuta kasnije, u poslednjem minutu nadoknade prvog dela igre, Mane se našao u dobroj šansi, ali je njegov udarac otišao tik pored desne stative.

U nastavku ista slika, Liverpul je opsedao gol Evertona, a prvu priliku da poveća prednost "Redsa" imao je sjajni Salah već nakon četiri minuta.

On je odlično odreagovao nakon centaršuta sa desne strane, ali je glavom poslao loptu tik pored stative.

Na narednu šansu domaćeg tima čekalo se 20ak minuta, a onda je Džo Gomez pripretio posle kornera, nedostajalo mu je sreće, lopta je otišla preko gola.

A onda, 10 minuta nakon te prilike, muk na "Enfildu", Dejan Lovren ruši Kalverta-Luina u kaznenom prostoru "Redsa", sudija Poson pokazuje na kreč.

Odgovornost preuzma Vejn Runi, koji snažnim udarcem trese mrežu "Redsa" za 1:1. Bio je to prvi Runijev golu derbiju Mersisajda ikada.

Do kraja je Liverpul imao par prilika, ali je Pikford ostao nesavladan. 229. derbi Mersisajda okončan je bez pobednika, a verovatno se i navijači Evertona pitaju kako su se iz ovog duela izvukli sa bodom.