Liverpul i Totenhem rutinski pobedili

• Autor: Janko Glavonjić

• 17. decembar 2014.

• 22:45

Liverpul i Totenhem su obezbedili plasman u narednu rundu Liga Kupa posle rutinskih pobeda protiv Bornmauta i Njukasla.

Lazar Marković je konačno zasijao u dresu Liverpula. Iako je protivnik bio drugoligaš, srpski reprezentativac je pokazao nešto od svog raskošnog talenta za koji se očekivalo da će ga pokazati puno ranije.

Naravno, nikada nije kasno, a nadamo se da će ova partija pomoći da se Markec ustali u postavi.

U 20. minutu Liverpul je poveo, sve je počelo sjajnim centaršutem Markovića, Henderson je prosledio loptu do Sterlinga, koji je rutinski savladao Boruca.

U 27. minutu Marković je postigao svoj prvi gol za Liverpul, posle odbijene lopte golmana Boruca, Srbin je sjajno reagovao i sa ivice šesnaesterca postigao lep pogodak.

Ako je i bilo dileme oko pobednika, u 51. minutu više ih nije bilo. Sterling je postigao svoj drugi gol posle sjajne asistencije Lalane.

Par minuta kasnije, Gosling je postigao počasni pogodak, ali do kraja meča nije bilo puno uzbuđenja, ostalo je 1:3.

Totenhem je, mnogo lakše nego što se očekivalo, razbio Njukasl.

Pevci su slavili sa 4:0, a golove su postigli Bentaleb, Čadli, Kejn i Soldado.