Liverpul brojao do sedam na startu priprema

subota 07.07.2018.
18:12

"Redsi" su odigrali prvi meč u okviru priprema za novu sezonu, niželigaš je doživeo debakl.

EPA-EFE/ETTORE FERRARI

Fudbaleri Liverpula slavili su u pripremnom meču za narednu sezonu protiv ekipe Čestera sa ubedljivih 0:7 (0:2).

Klop je danas igrao sa potpuno različitim postavama po poluvreme, za prvih 45 minuta je izveo sledećih 11: Karijus, Klajn, Dž. Gomez, N. Filips, Moreno, Fabinjo, Vudburn, H. Vilson, Solanke, Džouns, Origi

Poveli su "Redsi" u 37. minutu, strelac je bio mladi Heri Vilson. Moreno je proleteo po levoj strani, golman Čestera je uspeo da ukroti njegov udarac, ali se lopta odbila do Vilsona, koji je u maniru najboljih golgetera lobovao golmana i dvojicu čuvara i doneo prednost ekipi Liverpula.

U poslednjem minut prvog dela igre, ponovo mladi Vilson stupa na scenu, ovoga puta je sjajan pas Džounsa lako pretvorio u gol.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a onda je Klop potpuno promenio postavu, drugih 45 minuta počeli su: Deni Vord, Rafael Kamačo, Klavan, Čirivela, Robertson, Nabi Keita, R. Kent, Odžo, Ings, Milner, Staridž

Daleko su efikasniji bili Klopovi puleni u nastavku, najpre je u 48. minutu Milner precizno realizovao jedanaesterac za 3:0.

Već u 56. minutu, bilo je 5:0, najpre je Staridž u 54. minutu postigao četvrti gol na utakmici, dva minuta kasnije je Kent bio strelac.

U 79. minutu je Deni Ings povosio na 6:0, da bi konačan rezultat u 88. minutu postavio Danijel Staridž.