• Autor: Boban Filipović

• 02. januar 2016.

• 17:55

Ne baš tako impresivan početak Nove godine u Premijer ligi, ali uzbuđenja nisu izostala.

Posle prvih 45 minuta igre na šest utakmica ovog popodneva pao je samo jedan gol, i to autogol, u nastavku su se strelci probudili.

Arsenal je sačuvao lidersku poziciju, Vengerov tim je minimlacem savladao Njukasl na 'Emiratima', gol vredan tri boda postigao je Loran Košćelni 20-ak minuta pre kraja utakmice.

Aleksandar Mitrović je odigrao ceo meč za 'Svrake'

Lester je izgubio korak s 'Tobdžijama', Ranijerijev tim nije uspeo da pobedi Bornmaut kod kuće iako su gosti poslednjih pola sata imali ćoveka manje na terenu zbog isključenja Frensisa.

Junak fantazija Rijad Marez je bio tragičar, promašo je penal odmah nakon pomenutog crvenog kartona Frensisa.

Novogodišnja radost na 'Old Trafordu', Mančester Junajted se osvetio Svonsiju za poraz od letos s početka sezone.

Završilo se rezultatom 2:1 za 'Đavole', Antoni Marsijal je doneo prednost svojoj ekipi početkom drugog poluvremena, poravnao je Gilfi Sigurdson 20 minuta pre kraja meča, ali Vejn Runi golom u 77. minutu na asistenciju Marsijala donosi trijumf Junajtedu.

U duelu davljenika Sanderlend je savladao Aston Vilu sa 3:1, Norič je iskoristio prednost čoveka više u poslednjem kvartalu utakmice i upisao minimalac protiv Sautemptona (Tadić igrao do 80. minuta), a do pobede u nadoknadi dolom Džonija Evansa došao je Vest Brom na 'Houtornsu' protiv Stouka (2:1), koji je u finišu meča imao igrača manje.