Lion se učvrstio na ''koti 4''

• 10. maj 2012.

• 23:15

Večeras odigrana zaostala utakmica 34. kola šampionata Francuske. Lion kao gost slavio protiv Evijana i praktično osigurao četvrto mesto na tabeli.

Fudbaleri Liona večeras su odneli sva tri boda sa gostovanja Evijanu. Tim sa Žerlana slavio je sa 3:1, iako su prvi do vođstva stigli domaći.

U 15. minutu meča Evijan je poveo golom Sagboa, da bi samo osam minuta kasnije Bakari Kone doneo izjednačenje Lionu.

Odluka o pobedniku pala je u drugom poluvremenu. Brijan je u 68. minutu doneo preokret gostima, a konačan rezultat postavio je Lakazet u 90. minutu iz jedanaesterca.

Posle ove pobede Lion se učvrstio na četvrtoj poziciji na tabeli sa 63 boda, šest više od Rena i Sent Etjena, ali i čak osam manje od trećeplasiranog Lila, na dva kola pre kraja šampionata.