• Autor: Milovan Longinov

• 07. maj 2016.

• 22:52

Ludnica u pretposlednjem kolu Lige 1, trka za Ligu šampiona i dalje traje.

Lion je u direktnom susretu sa Monakom u borbi za drugo mesto slavio ubedlji im rezultatom 6:1, dok je Nica savladala Sent Etjen i preuzela četvrto mesto i ostala u trci za Ligu šampiona.

Gezal i Lakazet su doneli ranu prednost Lion od 2:0, da bi Traore u 23. minutu ostavio goste na cedilu sa desetoricom igrača. Janga Mbiva i Lakazet su povisili na 4:0, a u finišu prvog dela igre Karvaljo je dao počasni gol za Monako.

U drugom delu igre, Janga-Mbiva i Lakazet su ponovo zatresli mrežu u 59, odnosno 80. minutu za konačnih 6:1, pa je Lion sada drugi sa 65 bodova, tri više od Monaka.

Sjajna Nica koju predvodi preporođeni Ben Arfa, pobedila je Sent Etjen u direktnom meču za treće i četvrto mesto. I na ovom meču su gosti ''crveneli'', Malkuit i Tabanu su zaradili isključenja u 56. i 72. minutu, ali su domaći brojčanu prednost iskoristili tek u samoj završnici. Žermain je u 86. i 89. minutu postigao dva gola za veliku pobedu od 2:0.

Nica je sada četvrta na tabeli sa 60 bodova, dva manje od Monaka i jednim više od večerašnjeg rivala, pa će borba za treće mesto biti otvorena do samog kraja. U poslednjem kolu, Monako dočekuje Monpelje, dok Nica gostuje Genganu.

PSŽ je u za sebe rezultatski nebitnom meču savladao Ajačio koji se bori za opstanak rezultatom 4:0. Kavani je postigao het-trik, dok je četvrti pogodak postigao Zlatan Ibrahimović.