Lion produžio agoniju Sent Etjena, Buanga tragičar!

nedelja 08.11.2020.
22:59

Derbi desetog kola Lige 1 odigran je na stadionu Liona, gde je Sent Etjen imao vođstvo, pa najbolju priliku u finišu, ali nije iskoristio ni jedno, ni drugo.

Beta/AP Photo/Laurent Cipriani

Ekipa Sent Etjena nastavila je dugu seriju poraza u šampionatu Francuske, pošto je večeras pretrpela i šesti neuspeh u nizu, i to na gostovanju tradicionalno velikom rivalu Lionu.

Domači tim je slavio sa 2:1, ali uz dosta seće u samom finišu meča i tako se probio na deobu petog mesta sa 17 osvojenih bodova.

Međutim, u samom finišu meča, gosti su imali idealnu priliku za izjednačenje, iznudili su jedanaesterac u 88. minutu, ali sa bele tačke Buanga šutira pored gola!

Poslednju priliku na utakmici imao je Ekambi u petom minutu nadoknade vremena, kada je mogao Lionu da donese i ubedljiviji trijumf, ali je golman gostiju tada sjajno reagovao.