nedelja 09.02.2020.
23:03

Još jedna goleada večeras. Posle Milana, i u Parizu isti rezultat.

EPA-EFE/JULIEN DE ROSA

U derbiju 24. kola francuske Lige 1, Pari Sen Žermen je pred svojim navijačima savladao Lion sa 4:2 i dodatno se učvrstio na vodećoj poziciji, sa 12 bodova više od drugoplasiranog Marseja.

Tokom prvog poluvremena domaći su, iako bez povređenog Nejmara, bilo znatno bolji rival. Postigli su dva gola, a mogli su još toliko, jer su dva gola Maura Ikardija poništena zbog ''tesnih'' ofsajda.

Šesnaest minuta kasnije, prednost domaćih je duplirana. Ikardi je osvojio loptu na sredini terena, prosledio za Menijea, koji odmah šalje u kazneni prostor, gde Kilijan Mbape sjajno reaguje i pogađa za 2:0.

Kada je početkom drugog poluvremena Marsal postigao atraktivan autogol za 3:0, izgledalo je da je sve rešeno, ali onda sledi neočekivan odgovor ekipe Liona

Terije u 52, pa Dembele u 59. minutu vraćaju neizvesnost, smanjuju na 3:2, ali još veće uzbuđenje usledilo je neštokasnije, kada je Dembele imao novu priliku za izjednačenje, međutim nije imao sreće, pogodio je stativu.