Lion i Ren u polufinalu Kupa Francuske, Depaj "ispalio projektil"

sreda 27.02.2019.
23:38

U okviru četvrtfinala francuskog kupa, Ren i Lion su iskoristili prednost domaćeg terena.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Fudbaleri Rena slavili su na svom stadionu protiv niželigaša Orleana sa 2:0 (0:0).

Nije bilo golova u prvom delu, da bi u 65. minutu Borižu doneo prednost ekipi iz Lige 1.

Samo šest minuta kasnije, Mbaje Nijang je duplirao prednost Rena, na asistenciju Hatema Ben Arfe.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Ren se plasirao u polufinale kupa.

Isto je učinio i Lion, koji je na svom terenu bio bolji od Kaena sa 3:1 (1:0).

Poveli su u 26. minutu, Denajer je bio strelac na asistenciju Depaja.

Sa 1:0 se otišlo na odmor, da bi nakon samo četiri minuta igre u nastavku Lion duplirao prednost, ovoga puta strelac Korne, na asistenciju Tuzara.

Uspeli su gosti da se vrate u meč u 78. minutu, kada je mrežu Entonija Lopesa pogodio Ninga.

Ipak, uprskao je sve za ekipu Kaena samo četiri minuta kasnije Điku, kako je zaradio direktan crveni karton.

Pobedu Liona overio je Memfis Depaj u 84. minutu, fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca.

Plasman u polufinale izborio je i PSŽ, dok će četvrti učesnik biti poznat nakon duela niželigaša Vitrea i ekipe iz Lige 1 Nanta.