Lilu ni tri gola prednosti nisu dovoljna...

• Autor: Miloš Marković

• 26. april 2013.

• 22:38

Goleada je viđena na prvom meču 34. kola francuske Lige 1, u kom su se sastali Lil i Sošo.

Domaćin je već na samom startu utakmice nametnuo svoju igru i u potpunosti nadigrao svog rivala u prvom poluvremenu.

Dominaciju potvrđuju i dva gola u mreži Sošoa u prvih 45 minuta kojima je Kalu svoj tim na odmor ispratio sa znatnom prednošću.

Kada je Marko Baša, crnogorski reprezentativac, u 48. minutu postigao i treći gol za Lil, činilo se da će domaći tim uspeti da zabeleži novu pobedu, treću na poslednjih pet mečeva.

Međutim, spušten gard domaćeg tima i karakter fudbalera Sošoa doneli su gostima veliki bod u poslednjih deset minuta utakmice.

Sošo je preko Kantea u 79. minutu smanjio na 3:1, a onda u razmaku od tri minuta preko Nogueire, koji je postigao dva gola u 84. i 87. minutu izborio ogroman bod.

Naime, teško i vredno izvojevani remi će mnogo značiti na psihičkom planu ekipi Sošoa koja sa 34 boda ostaje u trci za opstankom u ligi.

Identičan skor imaju Nansi i Evijan dok je Ajačio na 15. poziciji samo bod iznad pomenutih rivala, te nas u narednim kolima očekuje žestoka borba.

Inače, Lil je remijem propustio priliku da prestigne Sent Etjen na 4. pooziciji i mestu koje garantuje evropski fudbal, mesto za koje će se boriti do samog kraja.