Lil ubedljiv, Sošo siguran, Tuluzu bodovi u gostima

• 18. mart 2012.

• 22:59

Večeras odigrana i poslednja tri meča 28. kola šampionata Francuske. Najubedljiviji Lil, koji je sa četiri lopte u mreži ispratio goste iz Valensijena.

Fudbaleri Lila ponovo su usamljeni na trećem mestu na tabeli šampionata Francuske, posle večerašnjeg trijumfa nad Valensijenom na svom terenu rezultatom 4:0.

Aktuelne šampione Azar je doveo u vođstvo u 18. minutu, a preostala tri pogotka postignuta su u nastavku meča.

Autogolom Angue Lil je poveo sa 2:0, da bi Kedju u 69. i De Melo u 84. minutu trijumf Lila učinili još ubedljivijim.

Nešto ranije večeras, Tuluz je autogolom Danzea u 44. minutu slavio na gostovanju ekipi Rena rezultatom 1:0, dok je Sošo na svom terenu osvojio važne bodove u borbi za opstanak.

Rival mu je bila ekipa Nice, a domaći su slavili rezultatom 2:0. Golove su postigli Butin u 45. i Martin u 68. minutu meča.

Nica i Sošo sada na deobi 18. mesta imaju po 27 bodova, a poslednjeplasirani je Okser sa 24 boda.