• Autor: Filip Mitrović

• 10. maj 2013.

• 22:33

Fudbaleri Lila ubedljivom pobedom nad Remsom zadržali nadu da mogu naredne sezone da igraju Ligu šampiona.

Premijerni meč 36. kola fransuske Lige 1 odigran je u Lilu, gde je domaćin lako i ubedljivo slavio protiv Remsa rezultatom 3:0.

Lil je poveo u 20. minutu preko Salomona Kalua na asisteciju Rodelina i sa minimalnom prednošću otišao na odmor.

Kako je krenulo drugo poluvreme Dimitri Pajet posle dodavanja Martina uspeva da duplira vođstvo domaćina.

Konačan rezultat postavio je Kalu, koji je postigao svoj drugi gol na meču posle pasa Pajeta.

Lil se nalazi na četvrtom mestu na tabeli sa 60 bodova (tri manje od Liona, koji je na poziciji koje vodi u kvalifikacije za LŠ, ali uz meč manje). Rems je 14-ti sa 39 bodova.