Liga šampiona (KRAJ)

• Autor: Boban Filipović

• 12. mart 2014.

• 20:36

Barselona i PSŽ duplim pobedama overili plasman u 1/4 finale, budući da su i jedni i drugi slavili kao domaćini sa 2:1 protiv Mančester Sitija, odnosno Bajer Leverkuzena.

Na 'Parku Prinčeva' bi 'Sveci' trebalo da lako otaljaju stečenih 4:0 u Leverkuzenu, a da će ići na novu pobedu svedoči i Blanovih startnih 11, dok se Hipija odlučio za kombinovani sastav

PSŽ: Sirigu – Tijago Silva, Markinjoš, Dinje, Žale – Kabaj, Rabo, Pastore - Kavani, Ibrahimović, Laveci.

Leverkuzen: Leno – Volšild, Gvardado, Omer Toprak, Donati, Rajnharc, Rolfes, Kan, Sidini Sam, Kastro, Derdiok.

Od 6. minuta 'Farmaceuti' vode, strelac je Sidni Sam, koji se poklonio sa pet metara nakon centaršuta Doantija - 0:1.

Izjednačenje u 13. minutu. Najpre je Leno skinuo pokušaj Ibrahimovića i izbacio optu u korner. Udarac iz ugla izveo je Kabaj, a Markinjoš bio najviši u skoku - 1:1.

Penal za goste u 28. minutu, odgovornost preuzima kapiten Rolfes, ali ga Sirigu čita i promene rezultata nema.

Domaćin na startu drugog dela pravi preokret. Igrao se 54. minut, Ezekilj Laveci pogađa za 2:1.

Katalonci na 'Nou Kampu' brane 2:0 iz Mančestera, 'Građani' se sigurno ići na sve ili ništa, a ekipe će startovati u sledećim postavama. Barsa je u evrokupovima 32 puta otišla dalje u nakon pobede u gostima u poslednja 34 pokušaja, a 'Građanima' ne ide u prilog podatak da su engleski timovi primili čak 13 golova na poslednja tri gostovanja na 'Nou Kampu'.

Barselona: Valdes -  Alba, Alves, Maskerano, Pike – Ćavi, Inijesta, Fabregas, Buskets – Nejmar, Mesi.

Mančester Siti: Hart – Zabaleta, Kompani, Leskot, Kolarov – Fernandinjo, Ture, Milner, Silva, Nasri – Aguero.

Nejmar u 18. minutu postiže gol, ali je on poništen zbog ofsajda, iako se čini da Đordi Alba nije bio u nedozvoljenoj poziciji, posle pasa Ćavija u prazno.

Domaćin vodi od 67. minuta utakmice, kombinovali su Ćavi, Dani Alveš i Fabregas, ovaj poslednji ćušnuo loptu kroz sredinu ka Mesiju, Leskot je očajno reagovao, a omaleni Argentinac rutinski poslao loptu u mrežu - 1:0.

Iako su 'Građani' od 77. minuta ostali sa igračem manje zbog crvenog kartona Pabla Zabalete uspeli su minut pre kraja regularnog dela da izjednače preko Vensana Kompanija, ali se Dani Alveš u sudijskoj pobrinuo da Katalonci duplom pobedom čekiraju plasman u 1/4 finale.