Liga šampiona (KRAJ)

• Autor: Boban Filipović

• 26. februar 2014.

• 20:29

Večeras su na programu bili prvi mečevi osmine finala najelitnijeg fudbalskog takmičenja u Evropi, na 'Turk Telekom Areni' u Istanbulu i "Gasprom Areni" u Gelzenkirhenu. Real je bio više nego ubedljiv na gostovanju Šalkeu, dok su Galatasaraj i Čelsi remizirali.

Duel na 'Bosforu' privlači dosta pažnje pre svega zbog toga što će Didije Drogba po prvi put od odlaska sa 'Stamford Bridža' igrati protiv 'Plavaca' iz zapadnog Londona.

Roberto Manćini, trener aktuelnog šampiona Turske, na megdan Česiju izvodi sledećih 11 igrača:

Muslera, Ebue, Čeđu, Hakan Balta, Aleks Teles, Selčuk, Felipe Melo, Burak Jilmaz, Snajder, Hajrović, Drogba.

Žoze Murinjo se opredelio za ovu startnu postavu:

Čeh, Ivanović, Kejhil, Teri, Aspilikueta, Ramireš, Lampard, Vilijan, Azar, Šurle, Tores.

Meč u Istanbulu sudi Karlos Velsko.

Šalke će večeras biti deseti nemački klub sa kojim se Real sastaje u evrotakmičenjima, a Karlo Anćeloti odlučio se da meč počne sa ovom jedanaestoricom:

Kasiljas, Pepe, Serhio Ramos, Marselo, Karvahal, Ćabi Alonso, Modrić, Di Marija, Bejl, Ronaldo, Benzema.

Trener Šalkea, Keler, suprostavlja 'Kraljevskom klubu' postavu u sastavu:

Ferman, Hevedes, Santana, Matip, Kolašinac, Boateng, Nojstader, Draksler, Farfan, Draksler, Mejer, Huntelar.

Pravdu deli Hauard Veb

Oba meča kreću u 20:45h.

Od devetog minuta Čelsi vodi u Istanbulu golom Fernanda Toresa! Oduzeta je jedna lopta od stane Aspilikuete, on odigrava dupli pas sa Šurleom po levoj stani, španski bek zavrće u srce šesnaesterca ka Toresu, koji bez problema pronalazi put do mreže.

13' minut igre u Gelzenkirhenu, Benzema dovodi Real u vođstvo! Već u sledećem minutu, kolosalna prilika za Šalke da se odmah vrati u meč, Draksler je promašio nemoguće!

0:2 u Nemačkoj u 21. minutu! Benzema je oteo jednu loptu u opasnoj zoni, proigrao Gareta Bejla, Velšanin je napravio par odličnih driblinga, a potom zatresao mrežu.

Posle prvih 45. minuta, gosti vode na oba meča, Čelsi ima gol prednosti u Istanbulu, a Real dva u Gelzenkirhenu.

Minijatura Kristijana Ronalda u 51. minutu za 0:3! Garet Bajl je uposlio Portugalca, koji 'biciklicom' lomi kičmu Matipu i levom nogom pogađa malu mrežu!

56' minut na 'Gasprom areni', već je 4:0 za Real, drugi gol Karima Benzeme, posle spektakularne asistencije Kristijana Ronalda petom. Potez za špice!

Izjednačenje na 'Turk Telekom Areni'! Snajder izvodi korner sa leve strane u65. minutu, zaspao je Džon Teri u odbrani, a Čeđu iz peterca poravnava na 1:1.

'Petarda' u Gelzenkirhenu! Ramos šalje pas ka Bejlu, odbrana Šalkea ispada, a Velšanin postiže svoj drugi gol na meču za - 0:5! Igrao se 69. minut meča.

0:6 u 89. minutu na 'Gasprom Areni', Ronaldo postiže drugi gol na meču na dodavanje Benzeme. Po dva komada dali su CR7, Bejl i Benzema.

1:6 u 90. minutu Huntelar postiže spektakularan utešni gol za Šalke!