Liga nacija: Ševini puleni savladali i Slovačku

17:22

Selekcija Ukrajine je već obavila dobar deo posla u grupi 1, B lige.

uefa.com
uefa.com

U okviru grupe 1, lige B, Ukrajina je na stadionu u Lavovu dočekala Slovačku, a domaća selekcija slavila je sa 1:0 (0:0).

Prvi su pripretili Slovaci, već u 10. minutu, kada je Vajs bio u dobroj prilici, ali je jedan od defanzivaca Ukrajine uspeo da ga izblokira.

A onda, tri veoma dobre šanse za Ukrajince, najpre je u 30. minuut Jaremčuk pripretio, šutirao je iz dobre pozicije, ali nije najbolje zahvatio loptu, pa je Dubravka lako ukrotio njegov udarac.

Samo tri minuta kasnije, Konopljanka šutira, ali jedan od defanzivaca verovatno spašava čist gol pravovremenim blokom.

U 35. minutu, Malinovski izvodi slobodnjak iz velike udaljenosti, odlučio je da šutira i poslao loptu tik preko prečke.

U nastavku, nakon 15 minuta igre, Stepanenko preti, ali Dubravka uspeva da sačuva mrežu.

Samo dva minuta kasnije videli smo pokušaj Lobotke na drugoj strani, ali je lopta otišla tik preko gola.

A onda, u 79. minutu, štoper Intera Milan Škrinijar pravi penal, odgovornost preuzima Andrij Jarmolenko i donosi prednost Ukrajincima.

Do kraja nije bilo promene rezultata, te Ukrajinci slave nova tri boda.

Nakon dve odigrane utakmice, izabranici Andrija Ševčenka imaju maksimalan učinak, Slovačka i Češka tek treba da odigraju međusboni susret, kako bi došle do bodova.

Ukrajina: Pjatov, Karavaev, Rakitski, Burda, Matvienko, Stepanenko (Sidorčuk), Jarmolenko, Jaremčuk, Malinovski (Zinčenko), Konopljanka (Cigankov), Marlos

Slovačka: Dubravka, Satka, Škrtel, Škrinijar, Hubočan, Kucka (Greguš), Lobotka, Mak, Hamšik, Vajs (Rusnak), Nemec (Duda)