Liga nacija: Rusi na korak od elite, podele bodova u najnižem rangu

19:55

U okviru četvrtog kola Lige nacija, odigrana su još tri duela.

EPA/SHAWN THEW

Liga B, grupa 2

Reprezentacija Rusije je na "Olimpijskom stadionu" u Sočiju dočekala Tursku, domaćin je slavio sa 2:0 (1:0).

Igra se 20. minut, kada je nakon kornera sa desne strane odbitak u kaznenom prostoru Turske pokupio Nojštedter, koji sa samo par metara bez problema ubacuje loptu u gostujuću mrežu.

Nije bilo promene rezultata do odlaska na odmor, da bi dobru šansu nakon 10ak minuta igre u nastavku propustio Artem Dzjuba, iz izgledne pozicije je šutirao preko gola.

U 70. minutu nova šansa za domaćina, Gazinski je pripretio, ali je Sinan Bolat bez većih problema uspeo da interveniše.

Konačan rezultat postavio je sjajni Denis Čerišev, šutirao je na prvu nakon lopte Golovina sa desne strane i matirao turskog čuvara mreže za 2:0.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Rusi i nakon trećeg susreta ostaju neporaženi i sada su u dobroj situaciji da se plasiraju u viši rang takmičenja.

Liga D, grupa 3

U okviru najslabije lige novoformiranog takmičenja, odigrana su dva duela.

Azerbejdžan je dočekao Maltu, a meč je okončan nerešnim rezultatom 1:1 (0:1).

Poveli su gosti u 37. minutu preko Muskata i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Ipak, Azeri dolaze do poravnanja nakon samo osam minuta igre u nastavku, strelac je bio Abdulajev.

Imala je domaća selekcija nekoliko izglednih prilika do kraja susreta, ali ih nisu iskoristili, te je rezultat ostao nepromenjen.

U drugom duelu u okviru iste grupe, Farska Ostrva i tzv. Kosovo su odigrali 1:1 (0:1).

Situaciju u grupi nakon četiri kola pogledajte u nastavku.