Liga nacija: Osveta "Gordog Albiona", Kejn poslao viceprvaka sveta u niži rang!

16:53

Veoma uzbudljiv meč na "Vembliju".

EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA

U okviru poslednjeg meča grupe 4, Lige A, Engleska je na "Vembliju" dočekala selekciju Hrvatske.

Repriza polufinala minulog Mundijala okončana je ovoga puta pobedom Engleske, koja je nakon preokreta slavila sa 2:1 (0:0).

Na samom startu susreta velika šansa za Hrvatsku, Delf šalje kratak povratni pas ka Pikfordu, potom i golman Engleske pravi veliku grešku, lopta dolazi do Rebića, koji ipak šalje loptu daleko preko gola rivala.

Usledila je inicijativa domaće selekcije, igrao se 11. minut kada je Kalinić lepom intervencijom sprečio Sterlinga da se upiše u listu strelaca.

Nakon toga šansa za Kejna, ali napadač Totenhema šutira preko gola Hrvata.

Ponovo je potom tukao Kejn u 16. minutu, ali je Kalinić dobro intervenisao, a onda je usledio nešto mirniji period igre.

U finišu prvog dela smo najpre videli priliku za Perišića na jednoj, potom i za Barklija na drugoj strani, ali golova nije bilo.

U nastavku, Sterling prvi preti, ali Kalinić dobro interveniše.

A onda, u 57. minutu, Kramarić dobija loptu u kaznenom prostoru rivala, uspeva da se nakon par driblinga namesti na udarac i potom uz pomoć Dajera savlada Pikforda za vođstvo "Vatrenih" od 1:0.

Ubrzo je Geret Sautgejt shvatio da više nema šta da čeka, uveo je Sanča i Lingarda na teren, bacio je sve karte na napad, a to mu se isplatilo u 78. minutu.

Nakon pokušaja Kejna, Džesi Lingard šalje loptu iza leđa Kalinića za 1:1.

Samo par minuta kasnije, umalo da Hrvati vrate prednost, Vida je tukao glavom nakon kornera, ali je Pikford odlično intervenisao.

Tri minuta kasnije, eksplozija oduševljenja na "Vembliju", Čilvel centrira iz slobodnjaka, a Hari Kejn matira Kalinića za potpuni preokret.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Engleska će na završni turnir Lige A, koji se održava u Portugaliji, dok će Hrvatska u narednom ciklusu Lige nacija igrati u B ligi.