Liga nacija: Norvežani bolji od Slovenaca, Gibraltar ispisao istoriju

U okviru liga C i D, odigrana su četiri duela.

uefa.com
uefa.com

Liga C, grupa 3

Norvežani su u Oslu dočekali selekciju Slovenije, a domaćin je slavio sa 1:0 (1:0).

Jedini gol na susretu postigao je fudbaler Sent Etjena Ule Selnes u petom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Norvežani su bili daleko bolji rival tokom svih 90 minuta, te su apsolutno zasluženo slavili i nalaze se na drugom mestu treće grupe u okviru lige C, Slovenci poslednji bez bodova, preti im ispadanje u poslednju ligu.

Liga D, grupa 1

Gruzija je opravdala ulogu favorita protiv Andore, slavili su na stadionu u Tbilisiju sa 3:0 (1:0).

Vako je bio strelac prvog gola u 33. minutu, a isti fudbaler je duplirao prednost Gruzina u 84. minutu susreta.

Andora je u finišu ostala i sa igračem manje, Vieira je zaradio direktan crveni karton u drugom minutu sudijske nadoknade, da bi u poslednjim sekundama konačan rezultat postavio Kankava.

U okviru iste grupe Letonija je u Rigi dočekala Kazahstan, meč je okončan bez pobednika, rezultatom 1:1 (1:1).

Oba gola pala su u prvih 45 minuta, poveli su gosti u 16. minutu preko Zaintudinova, a Letonci su do boda došli golom Karasauskasa u 40. minutu utakmice.

Liga D, grupa 4

U okviru četvrte grupe, Jermenija je dočekala selekciju Gibraltara, a gosti su ostvarili istorijski trijumf, slavili su rezultatom 0:1 (0:0).

Gol odluke postignut je u 50. minutu susreta, strelac je bio Čipolina sa bele tačke.

Jermeni su igrali u najjačoj postavi, na terenu je od starta bio i najbolji igrač Mhitarijan, ali to nije bilo dovoljno ni za bod u duelu sa Gibraltarom.

Makedonija bi pobedom protiv Lihtenštajna večeras mogla značajno da se približi plasmanu u ligu C.