Liga nacija (lige A i C) - Kakva drama na "Maksimiru", Hrvati do tri boda u nadoknadi!

EPA-EFE/ANTONIO BAT

Liga A

Grupa 2

Belgija-Island 2:0

Belgijanci su slavili protiv Islanda koji ostaje bez bodova u okviru grupe 2, imaju užasnu gol razliku i već su ispali iz Lige A.

Prvi gol na ovom meču videli smo u 65. minutu utakmice, tada je Batšuaji uspeo da pogodi za 1:0.

Isti igrač u 81. minutu postavlja konačnih 2:0.

Belgijanci su mogli da postignu i više golova, bili su nadmoćan rival, ali nisu imali sreće pred golom gostujućeg tima.

Grupa 4

Hrvatska-Španija 3:2

Tin Jedvaj je junak Hrvatske. Domaći su na punom "Maksimiru" stigli do velike pobede protiv Španije, gledali smo dramu i na kraju pobedu domaćina.

U drugom poluvremenu domaći stižu do prednosti preko Kramarića, Ivan Perišić je upisao asistenciju, ali njihova radost nije trajala dugo.

Dani Sebaljos je izjednačio u 56. minutu, a samo 13 minuta kasnije novi šok za Špance, Luka Modrić je odlično uposlio Jedvaja na drugoj strani kome nije bilo teško da postigne gol za 2:1.

U 78. minutu penal za Španiju, siguran izvođač je Serhio Ramos, a Španci su mogli i do sva tri boda do kraja utakmice, imali su dobru šansu, ali je Vrsaljko spasio čist gol.

Haos na kraju, nervoza i na jednoj i na drugoj strani, "kačili" su se Buskets i Perišić kome je dres bio pocepan.

Liga C

Grupa 2

Grčka-Finska 1:0
Mađarska-Estonija 2:0

Finci su danas mogli bodom da stignu do baraža, ali nisu uspeli u toj nameri, izgubili su prvu utakmicu u Ligi nacija i to od direktnog konkurenta za plasman u viši rang, Grčke.

Grci su gol postigli preko Granlunda u 25. minutu, autogolom Finca domaćin je stigao do tri boda i nade da može do prvog mesta u poslednjem kolu.

Fincima i dalje treba bod i to protiv Mađarske na strani, Grci u poslednjem kolu igraju protiv Estonije kod kuće.

Mađari mnogo bolji od Estonije, slavili su na kraju sa 2:0 i tako stigli nadomak opstanka u ovom rangu, Estonija će igrati Ligu D, već je sada definitivno.

Golove su postigli Orban i Salai, prvi u 8. minutu, drugi u 69.