Liga nacija: Englezi treći nakon penal serije, junak je Pikford!

nedelja 09.06.2019.
17:51

Reprezentacija Engleske osvojila je treće mesto na završnom turniru premijernog izdanja Lige nacija.

EPA-EFE/JEAN-CHRISTOPHE BOTT

Fudbaleri Engleske osvojili su treće mesto na završnom turniru Lige nacija, kako su na stadionu u Gimaraešu slavili protiv Švajcarske nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, nakon 120 minuta je bilo 0:0.

Velika prilika za Engleze već na startu, Hari Kejn je iz dobre pozicije pogodio prečku u trećem minutu.

Desetak minuta kasnije nova šansa za Sautgejtove pulene, Sterling je tukao iz dobre pozicije, ali je Zomer odlično reagovao i sačuvao mrežu.

Dele Ali je u 36. minutu bio blizu postizanja gola, ali je glavom iz izgledne situacije loptu poslao preko gola "Sajdžija".

Otišlo se bez golova na odmor, da bi Granit Džaka snažnim udarcem zagrejao dlanove Pikfordu nakon 12 minuta igre u drugom poluvremenu.

Doživeli su Švajcarci peh u 65. minutu, Šaćiri je morao van igre zbog povrede, zamenio ga je Cuber.

Ipak, sudija Hategan je rešio da pogleda snimak, pa je nakon toga utvrdio da je napadač Bornmuta napravio prekršaj pre nego što je pokupio odbitak i loptu smestio u mrežu Švajcarske, Vilsonov pogodak je poništen.

Nije bilo promene rezultata, pa se otišlo u produžetke, da bi nakon sedam minuta igre u nastavku Sterling bio u dobroj prilici, ali je Zomer opet dobro reagovao.

Nije bilo golova do kraja prvog produžetka, da bi u 117. minutu Rahim Sterling pogodio prečku iz slobodnog udarca.

To je bila i poslednja prilika, golovi su izostali i nakon dodatnih 30 minuta, otišlo se na penale.

Pikford

Pogađali su i jedni i drugi od starta, precizni su sa kreča bili i Englezi i Švajarci u prvih pet serija, pogodio je čak i golman "Gordog Albiona" Džordan Pikford i to u petoj seriji.

Šestu je uspešno otvorio Erik Dajer, da bi Pikford potom odbranio udarac Josipa Drmića, sve je bilo gotovo, Engleska je osvojila treće mesto na završnom turniru Lige nacija.

Englezi su tako prvi put posle 51 godine osvojili medalju na međunarodnim takmičenjima, a čitavu penal seriju pogledajte OVDE.

U finalu se večeras od 20:45h, na stadionu "Dragao", sastaju selekcije Portugalije i Holandije.