Liga nacija: Derbi u Minhenu u znaku francuskog debitanta, Vels surov protiv Irske, Makedonci po planu

EPA-EFE/LUKAS BARTH-TUTTAS

Liga A, grupa 1

U velikom derbiju prvog kola Lige nacija, u okviru grupe 1, lige A, sastali su se Nemačka i Francuska.

Meč je odigran na "Alijanc Areni", a nakon 90 minuta igre rezultat je bio 0:0.

Prvo poluvreme nije donelo mnogo zanimljivosti, tek pred kraj videli smo par dobrih prilika.

Najpre su pripretili Nemci preko Humelsa, koji je dobro skočio nakon kornera, ali je njegov udarac glavom otišao pored gola "Trikolora".

Igrao se tada 35. minut, da bi samo dva minuta kasnije, veliku šansu imao Olivije Žiru na drugoj strani. Napadač Čelsija je odlično skočio i glavom uputio loptu u donji desni ugao gola "Pancera", ali je Nojer sjajnom paradom uspeo da sačuva mrežu.

U 41. minutu je lepu priliku imao Mbape, koji je odlično izveo jedan slobodan udarac, ali je Nojer ponovo bio na visini zadatka.

Bez golova se otišlo na odmor, a u nastvku je šou ukrao debitant u reprezentaciji Francuske, Alfons Areola.

Areola Nzonzi

Momak koji je dobio šansu među stativama usled povrede Stiva Mandande i odsustva kapitena Uga Ljorisa, fantastično je obavio posao u drugih 45 minuta.

Nemci su dakle bili daleko opasniji rival, prvi put su pripretili u 65. minutu, kada je Rojs jako dobro šutirao, ali je Areola nagovestio da će ga izabranici Joakima Leva jako teško savladati večeras.

Samo sedam minuta kasnije je Humels bio u izvanrednoj šansi, ali je golman PSŽ maestralno intervenisao nakon veoma snažnog šuta štopera Bajerna.

Samo tri minuta kasnije, Tomas Miler puca sa ivice kaznenog prostora, ali se Areola fantastično bacio i opet sačuvao svoju mrežu.

Usledio je korner za Nemce, nakon kojeg je Matijas Ginter sjajno šutirao glavom, ali je na golu "Trikolora" bio nesavladivi Areola, koji je nestvarnom intervencijom još jednom sačuvao mrežu.

Usledio je novi korner i nova šansa za "Pancere", ovoga puta Humels tuče glavom, ali Areola ponovo interveniše, ovoga puta čak uspeva i da uhvati loptu u ruke.

Odbili su tako Francuzi veliki nalet Nemaca, sve zahvaljujući fantastičnom Areoli, koji bi u budućnosti mogao na klupu da pošalje Ljorisa u reprezentaciji i Bufona u klubu.

Na kraju nije bilo golova, Nemačka je bila bolji rival, ali su Francuzi ispunili svoj cilj i iz Bavarske se kući vraćaju neporaženi.

Nemačka - Francuska 0:0

Liga B, grupa 4

U okviru lige B, odigran je meč grupe 4, sastali su se Vels i Irska.

Velšani su u prethodnim godinama imali velikih problem sa Irskom, teško su nalazi put do mreže, ali su se stvari značajno promenile, pa su "Zmajevi" na stadionu u Kardifu slavili sa ubedljivih 4:1 (3:0).

Sve je bilo jasno već nakon 45 minuta igre, kada je Vels stekao tri gola viška.

Poveli su preko Toma Lorensa već u šestom minutu, da bi 12 minuta kasnije majstorijom Geret Bejl duplirao prednost Gigsovih pulena.

Igrao se 37. minut, kada je Remzi povisio prednost Velšana, na asistenciju mladog igrača Čelsija Ampadua.

U nastavku, nakon 10 minuta igre, Velšani kompletiraju "poker" golova, strelac četvrtog pogotka bio je Roberts, na asistenciju Gereta Bejla.

Utešni gol za Irce postigao je Vilijams u 66. minutu susreta.

Vels - Irska 4:1

Liga B, grupa 1

Češka je u okviru lige B, grupe 1, dočekala Ukrajinu, meč je završen pobedom gostiju od 1:2 (1:1).

U prvih 45 minuta smo videli dva pogotka.

Poveli su Česi preko napadača Rome Šika već u četvrtom minutu, rezultat je poravnao Konopljanka u prvom minutu nadoknade.

Ukrajinci su bili daleko bolji rival, a to su uspeli da materijalizuju tek u sudijskoj nadoknadi, kada je Oleksandr Zinčenko postigao pobedonosni pogodak.

Češka - Ukrajina 1:2

Liga C, grupa 3

Norvežani su u okviru treće grupe u ligi C, dočekali Kipar, meč je okončan pobedom domaćina od 2:0 (2:0).

Strelac oba pogotka bio je vezista Fulam Johansen, u 21. i 42. minutu susreta.

U okviru iste grupe sastali su se i Slovenija i Bugarska, a gosti su slavili sa 1:2 (1:1).

Poveli su Bugari preko Kraeva u trećem minutu, ali je Zajc poravnao rezultat pred kraj prvog dela igre.

Pobedu gostima donosi strelac prvog gola Kraev, svojim drugim golom na susretu, ovoga puta u 59. minutu.

Norveška - Kipar 2:0
Slovenija - Bugarska 1:2

Liga D, grupa 4

Makedonci su uz Jermeniju glavni favorit za osvajanje grupe 4, u okviru najslabije lige u novoformiranom takmičenju Uefe, a to su potvrdili kako se nakon prvog kola nalaze na čelu grupe.

Slavili su protiv Gibraltara na gostovanju sa 0:2 (0:2).

Oba gola su pala u prvih 45 minuta.

Poveli su Makedonci preko Tričkovskog u 19. minutu, da bi konačan rezultat postavio Alioski 16 minuta kasnije, na asistenciju strelca prvog pogotka.

Gibraltar - Makedonija 0:2

Liga D, grupa 1

U okviru prve grupe poslednje lige u okviru noformiranog takmičenja, sastali su se Letonija i Andora.

Iako je domaća selekcija bila favorit, nisu Letonci uspeli da upišu tri boda, Andora slavi istorijske bodove, nakon remija od 0:0 u Rigi.

Letonci su bili bolji rival, imali su posed i više prilika, ali to nisu materijalizovali, pa teško mogu nečemo da se nadaju u grupi sa Andorom, Kazahstanom i Gruzijom.

Letonija - Andora 0:0