Liga nacija: Debi iz snova za Enrikea, pobeda na "Vembliju"!

22:45

Večeras su odigrana još tri susreta u okviru prvog kola Lige nacija.

EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA

Liga A, grupa 4

Luis Enrike je večeras debitovao na klupi španske reprezentacije, a bolji start nije mogao da poželi, njegovi puleni su savladali Englesku na "Vembliju", rezultatom 1:2 (1:2).

Svi golovi pali su u prvih 45 minuta, poveli su Englezi već u 11. minutu, strelac je bio Markus Rašford.

Šo je uputio fantastičan pas ka klupskom kolegi, kojem nije bilo teško da savlada saigrača iz Junajteda, Davida De Heu.

Ipak, samo dva minuta kasnije, Španci dolaze do poravnanja.

Rodrigo je prošao po desnoj strani kaznenog prostora rivala, zavrnuo je loptu u sredinu, a na pravom mestu našao se Saul, koji matira Pikforda za 1:1.

Igrao se 32. minut kada su Španci došli i do preokreta. Nakon centaršuta sa leve strane, Rodrigo je ostao zaboravljen u kaznenom prostoru "Gordog Albiona", a napadač Valensije nije propustio priliku da sa prve stative matira Pikforda za preokret, 2:1 u korist Španije.

Samo četiri minuta kasnije su Englezi mogli da donesu novo izjednačenje, Rašford je uputio veoma snažan udarac glavom, koji je išao pod prečku, ali se De Hea sjajno bacio i sačuvao udarac svog kolege iz Junajteda.

U nastavku, nakon samo par minuta igre, tešku povredu glave doživeo je malerozni Luk Šo, koji je morao da napusti teren, zamenio ga je Deni Rouz.

U 55. minutu dobra šansa za "Furiju", Tijago Alkantara je tukao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla tik preko gola.

Finiš utakmice je pripao domaćinu, igrao se 81. minut kada je Rašford ponovo bio u izglednoj prilici, ali je i ovoga puta fantastičnom intervencijom De Hea sačuvao mrežu. Na odbitak je naleteo Kejn, ali je lopta nakon njegovog udarca otišla pored gola.

U 87. minutu je nakon kornera glavom pripretio Megvajer, ali je štoper Lestera za malo bio neprecizan.

Sudija je meč produžio za čak devet minuta zbog situacije sa Šoom na startu drugog poluvremena, a Englezi dolaze do pogotka u sedmom minutu nadoknade, preko Danija Velbeka.

Imao je šansu Megvajer u poslednjem minutu nadoknade nakon kornera, ali je De Hea uhvatio loptu, ubrzo je sudija odsvirao kraj, pa su tako Španci na debiju Luisa Enrikea naneli prvi poraz selekciji Engleske na "Vembliju" posle 11 godina.

Engleska - Španija 1:2

Liga C, grupa 2

Grci su slavili u Talinu, bilo je 0:1 (0:1) u korist "Helena" na gostovanju u Estoniji.

Jedini gol na utakmici postignut je već u 14. minutu, strelac je bio Kostas Fortunis, koji je dobru formu iz Olimpijakosa preneo i u reprezentaciju.

U nastavku smo gledali poprilično izjednačen meč, imali su šanse i jedni i drugi, ali su mreže mirovale, Grčka je startovala pobedom.

Estonija - Grčka 0:1

Liga D, grupa 2

Selekcija Luksemburga je pokazala da može da se nosi i sa daleko jačim timovima u prethodnom kvalifikacionom ciklusu, a sada su potpuno deklasirali reprezentaciju Moldavije na svom terenu, bilo je čak 4:0 (1:0) za domaćina na "Džosi Bartel" stadionu.

Poveli su golom Maldžeta u 34. minutu i sa 1:0 se otišlo na odmor.

U nastavku, u 59. minutu Til duplira prednot Luksemburga, da bi u 75. minutu Sinani postigao pogodak za 3:0 u korist domaćina.

Konačan rezultat postavio je Martins, u 83. minutu utakmice.

Luksemburg - Moldavija 4:0