Liga nacija: Danci se sastavili i dobili Vels, nove pobede Bugarske i Makedonije

nedelja 09.09.2018.
19:55

U okviru drugog kola novoformiranog takmičenja, od 18h odigrana su četiri duela.

EPA-EFE/ERIK S. LESSER

Liga B, grupa 4

Danci su pre samo par dana igrali sa amaterima i futsalerima protiv Slovačke u prijateljskoj utakmici.

Ipak, najbolji igrači su se vratili za prvi takmičarski meč i duel sa Velsom u Ligi nacija, na stadionu u Orhusu Skandinavci su slavili sa 2:0 (1:0).

Poveli su u 32. minutu, Dalsgard je poslao loptu ka Eriksenu, koji se nalazio u kaznenom prostoru rivala, a sjajni fudbaler Totenhema je nezgodnu loptu uspeo fantastično da prihvati, namesti se na udarac i pošalje neodbranjiv šut ka golu "Zmajeva". Njegov prizeman udarac pogodio je dalju stativu gola gostiju i potom odseo u mreži Vejna Henesija.

Nakon toga je veliku šansu imao Pione Sisto, uhvatio je sjajan udarac na ivici kaznenog prostora, ali je ovoga puta Henesi bio na visini zadatka.

Nakon uvodne inicijative Velšana u nastavku, igrao se 62. minut kada je glavni arbitar Ajtekin pokazao na kreč, Ampadu je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, Danci su imali priliku da dupliraju vođstvo.

Eriksen je preuzeo odgovornost i matirao Henesija za 2:0 i njegov drugi gol na utakmici.

Imao je u nastavku Brajtvajt dve solidne prilike, ali nije bio dovoljno skoncentrisan u završnici, Velšani su uglavnom jalovo pretili, te promene rezultata nije bilo.

Liga C, grupa 3

Bugarska je u prvom kolu iznenadila Sloveniju, a sada su upisali novi trijumf, kako su na stadionu Levskog u Sofiji savladali Norvešku sa 1:0 (0:0).

Gol odluke pao je u 59. minutu, strelac je bio Vasilev, koji je u igru ušao samo devet minuta pre nego što je zatresao mrežu Norvežana.

Sve je bilo jasno kada su Norvežani ostali sa igračem manje, u 88. minutu je drugi žuti karton zaradio Nortvajt.

Bugarska tako ima maksimalnih šest bodova, dok je Norveška na polovičnom učinku, u prvom kolu su savladali Kipar, koji kao ni Slovenija, nema nijedan bod, ali će se to večeras promeniti.

Liga D, grupa 1

Gruzini su maksimalni nakon dva kola, nakon trijumfa protiv Kazahstana, savladali su i Letoniju sa 1:0 (0:0).

Strelac pobedonosnog gola bio je Okriašvili, u 77. minutu, iz penala.

Grupa 4

Makedonci su takođe maksimalni nakon dva odigrana kola, ovoga puta su upisali veoma važan trijumf protiv Jermenije, na "Filip II Areni" je bilo 2:0 (1:0) za domaćina.

Poveli su golom Alioskog Makedonci još u 13. minutu, on je bio precizan sa bele tačke.

Sa 1:0 u korist naših južnih komšija se otišlo na odmor, da bi nakon 15ak minuta igre u nastavku iskusni Goran Pandev postavio konačan rezultat.