utorak 13.10.2020.
22:46

Težak poraz Crnogoraca u borbi za prvo mesto.

Epa/Robert Ghement

Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je na svom stadionu od Luksemburga rezultatom 1:2, u četvrtom kolu Lige nacija.

Bio je ovo duel između dva tima koja se bore za plasman u Diviziju B i domaćin bi napravio ključan korak ka prvom mestu, ali su to nekim čudo ipak sada Luksemburžani.

Crna Gora je povela u 34. minutu, pošto je pogodio Igor Ivanović atraktivno glavom nakon asistencije Stevana Jovetića.

Gosti su se vratili u meč posle nekoliko minuta -  Loša reakcija Ivanovića, onda i ostalih defanzivaca na ivici kaznenog prostora, a Skenderović potom asistira Muratoviću koji je rutinski zatresao mrežu - 1:1.

Pravi šok usledio je u 86. minutu kada je Luksemburg došao do pobede majstorskim pogotkom Danela Sinanija - 1:2 nakon loše reakcije Rista Radunovića i Aleksandra Šćekića.

U nadoknadi vremene ružne scene, Marko Janković i Olivije Til su dobili crvene kartone zbog međusobnog udaranja, a drugi žuti karton je dobio i Marko Simić.

Crna Gora i Luksemburg sada imaju po devet bodova i do samog kraja će voditi bitku za prvo mesto na tabeli.