Liga nacija: Crnogorci izvukli bod u Rumuniji, vezista Čelsija doneo bod "Azurima" kod kuće

22:43

U okviru prvog kola Lige nacija, večeras je odigrano šest duela.

EPA-EFE/GIORGIO BENVENUTI

Liga A, grupa 3

Italijani su na "Renato Dal'Ari" dočekali selekciju Poljske, utakmica je završena nerešenim rezultatom 1:1 (0:1).

Konkretniji su bili gosti u prvih 45 minuta, prvi put su pripretili već u šestom minutu i to veoma ozbiljno.

Zjelinski je izbio sam pred Donarumu, šutirao je u donji desni ugao, ali se golman Milana sjajno bacio u sačuvao mrežu.

Nekih 20 minuta kasnije, Krihovijak ostaje sam u kaznenom prostoru "Azura", šutira, ali Donaruma ponovo čuva svoju mrežu.

Najbolju šansu u prvih 45 minuta Italijani su imali u 37. minutu, kada je Bernardeski šutirao iz dobre pozicije, ali je lopta nakon njegovog udarca prohujala pored gola rivala.

Samo tri minuta kasnije, ponovo Zjelinski ostaje zaboravljen, raspalio je na prvu nakon centaršuta sa leve strane i ovog puta matirao Donarumu, veoma efektnim udarcem za 0:1 u korist Poljske.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u nastavku domaćin dobro pripretio već nakon sedam minuta igre, Bernardeski je bio u novoj šansi, ali je i ovoga puta šutirao tik pored gola.

A onda, u 76. minutu Blaščikovski pravi prekršaj u svom kaznenom prostoru i sudija pokazuje na kreč.

Odgovornost preuzima Žoržinjo i matira Fabijanskog za 1:1, a tako postavlja i konačan rezultat ovog susreta.

Italija - Poljska 1:1

Liga B, grupa 2

U okviru B lige, grupe 2, Turska je dočekala Rusiju, a gostu su odneli ceo plen iz Trabzona, "Zbornaja komanda" je slavila sa 1:2 (1:1).

Poveli su sjajnim golom Čeriševa Rusi u 13. minutu, uhvatio je fudbaler Valensije sjajan volej u kaznenom prostoru rivala i matirao Kirintilija za 0:1.

Turci dolaze do izjednačenja u smiraj prvog dela igre, igrao se 41. minut kada je Aziz poravnao rezultat.

U nastavku, nakon samo četiri minuta igre, Artem Dzjuba nastavlja sjajnu formu, koja je počela još na Svetskom prvenstvu, postiže gol za novo vođstvo Rusije, na asistenciju Gazinskog.

Ispostavilo se da je napadač Zenita tako postavio i konačan rezultat ovog susreta, pa su izabranici Stanislava Čerčesova upisali tri jako vredna boda već na startu takmičenja.

Turska - Rusija 1:2

Liga C, grupa 1

Albanija je u Elbasaniju dočekala Izrael i slavila sa 1:0 (0:0).

Gol odluke postigao je Taulant Džaka u 55. minutu utakmice.

Albanija  - Izrael 1:0

Liga C, grupa 4

danska crna gora stefan savic

U grupi u kojoj se nalazi i reprezentacija Srbije, Rumunija je dočekala Crnu Goru, a nakon 90 minuta nije bilo pobednika, meč je okončan sa najnepopularnijih 0:0.

Domaćin je bio bolji rival, imali su 63% odsto vremena loptu u svojim nogama i duplo više šuteva od Crnogoraca, ali nisu uspeli da savladaju golmana Petkovića.

Izabranici Ljubiše Tumbakovića su se našli u problemu u 77. minutu, kada je Mugoša zaradio drugi žuti karton, ali su i sa desetoricom uspeli da izdrže, nisu primili gol u poslednjih 15ak minuta i tako su osvojili vredan bod na gostovanju u Ploeštiju.

Rumunija - Crna Gora 0:0
Litvanija - Srbija 0:1

Liga D, grupa 3

Reprezentacija Farskih Ostrva je dobila retku priliku da upiše tri boda u nekon zvaničnom takmičenju pod okriljem UEFA, dočekali su selekciju Malte i opravdali ulogu favorita, kako su slavili sa 3:1 (2:1).

Golove su u prvom poluvremenu postigli Edmundson i Joensen, dok je iskusni Mifsud uneo neizvesnost u 42. minutu.

Konačan rezultat postavljen je već na startu nastavka, kada je u 52. minutu Hanson pogodio za konačnih 3:1

Farska Ostrva - Malta 3:1
Azerbejdžan - tzv. Kosovo 0:0