Liga nacija: Česi bolji od Slovaka

subota 13.10.2018.
17:19

U okviru B lige novoformiranog takmičenja sastale su se susedi koji su svojevremeno činili jednu državu.

Epa/Robert Ghement

Liga B, grupa 1

Reprezentacija Češke gostovala je u Trnavi selekciji Slovačke, a gosti su odneli ceo plen, slavili su sa 1:2 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo golova, da bi nakon sedam minuta igre u nastavku Krmenčik pobegao odbrani domaće selekcije i matirao Dubravku za 0:1.

Deset minuta kasnije, Slovaci su uzvratili, nakon kornera sa leve strane i odbitka, Marek Hamšik je poravnao rezultat.

Ipak, Česi stižu do sva tri boda u 76. minutu, kada je Dočkal, asistent kod prvog pogotka, pronašao Šika u kaznenom prostoru rivala, a napadač Rome je glavom matirao Dubravku za konačnih 1:2.

Slovačka: Dubravka, Pekarik (Sabo), Škrinijar, Škrtel, Hubočan (Hancko), Lobotka, Hamšik, Kucka (Vajs), Duda, Mak, Nemec

Češka: Vačlik, Kaderbek (Novak), Čeluštka, Brabec, Gebre Selasie, Suček, Pavelka, Vidra (Jankto), Dočkal, Zmrhal, Krmenčik (Šik)