Liga nacija: Barsa imala šta da vidi u Gruziji

EPA-EFE/ZURAB KURTSIKIDZE

Liga D, grupa 1

Andora - Letonija 0:0
Gruzija - Kazahstan 2:1

Andora i Letonija su odigrali bez golova, Letonci su imali i igrača manje od 38. minuta, kada je Sabala zardio direktan crveni, ali Andora nije uspela da upiše trijumf i pobegne sa dna.

Gruzini su odavno overili plasman u Ligu C, a novom pobedom su se na najbolji način oprostili od najnižeg ranga, savladali su Kazahstan pred svojom publikom.

Poveli su preko Merebašvilija u 59. minutu, da bi mladi Čakvetadze u 84. minutu susreta povisio na 2:0.

Ovaj mladi napadač igra sjajno kako za reprezentaciju svoje zemlje, tako i za belgijski Gent, a svojim partijama skrenuo je pažnju Barselone.

Skauti katalonskog kluba su ga pratili u Andori, kada je takođe postigao pogodak, a nema sumnje da su ga pomno pratili i večeras, kada je novim pogotkom dokazao da poseduje veliki potencijal, ali i jedni strašnim potezom.

Konačan rezultat i Tbilisiju postavio je Omirtajev, a konačno stanje u grupi 1 poslednjeg ranga u okviru Lige nacija pogledajte u nastavku.