Liga kup - Vila ispala, Leno odbranio Arsenal, Liverpul eliminisan na "Enfildu"!

• Autor: Stefan Matić

• 01. oktobar 2020.

• 22:48

Meč na "Enfildu" rešen posle penala.

Liga kup - Vila ispala, Leno odbranio Arsenal, Liverpul eliminisan na
Stouk eliminisao Aston Vilu u gostima, Arsenal prošao dalje posle penala - heroj meča jeste neverovatni Bernd Leno.

Aston Vila - Stouk 0:1

Vilijani su eliminisani od ekipe iz Čempionšipa.

"Grnčari" su uspeli da slave u Birmingemu minimalnim rezultatom zahvaljujući golu Vouksa u 26. minutu.

Liverpul - Arsenal 0:0 4:5*

Derbi osmine finala Liga kupa se igrao na "Enfildu".

Dva rivala su imala susret u PL pre samo tri dana, slavili su "redsi" sa 3:1.

I ovog puta bolja igra domaćih, ali Leno je branio nemoguće.

Žota je počeo meč, bivši igrač Vulvsa je imao i najbolje šanse. Portugalac se oprobao u 12. i 45. minutu, ali je Leno u oba navrata bio odličan. Minamino je naleteo na odbitak posle drugog šuta Portugalca, ali pogađa tek prečku.

U drugom poluvremenu najbolje šanse su imali Van Dajk i Marko Grujić, u oba navrata Nemac na golu Arsenala beleži neverovatne reakcije.

Imali su ponovo šanse Žota i Grujić, sa druge strane Holding preti Adrijanu u 70. minutu, ali Španac siguran na golu Liverpula.

Probao je i Nikola Pepe u 83. minutu, ali videlo se zašto mu je desna noga ona slabija. Na drugoj strani mladi Vilijams je šutirao, ali pravo u Lena.

U nadoknadi meča delovalo je da se Liverpul provukao, Milner je igrao rukom u svom šesnaestercu, ali glavni sudija pokazuje da nema ni reči o penalu. Meč se završio 0:0, što znači da ćemo četvrtfinalistu Karabao kupa dobiti posle penala.

Milner pogađa u prvoj, Lakazet takođe siguran. Vajnaldum takođe siguran, Soareš izjednačuje na 2:2. Minamo ne greši u trećoj seriji, kod Arsenala pak Elneni ne pogađa, Adrijan brani šut Egipćanina, 3:2. Origi promašuje na otvaranju 4. serije, Leno vraća Arsenal u igru ; Mejtland-Najls izjednačuje na 3:3 u četvrtoj seriji. Kurtis Džons donosi 4:3 u petoj seriji, Nikola Pepe izjednačuje na 4:4 i ostavlja Arsenal u igri.

Na otvaranju šeste serije Vilson promašuje, Vilok overava plasman dalje.