Liga kup - Venger kalkulisao, Arsenal ispao!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 30. novembar 2016.

• 22:38

U okviru Liga kupa Engleske Arsenal je u okviru četvrtfinala ispao od Sautemptona pošto je danas poražen na svom terenu rezultatom 2:0.

Venger je odlučio da danas odmara najbolje igrače, među starterima danas nije bilo igrača poput Ozila, Sančeza, Košćelnog, Mustafija, Čeha... Kao rezultat svega toga, došao je poraz u okviru četvrtfinala Liga kupa Engleske od Sautemptona rezultatom 0:2.

Ekipa Arsena Vengera je danas imala više loptu u svom posedu, ali nisu uspeli da budu konkretni ispred gola Sautemptona za koji ni danas nije igrao Dušan Tadić zbog povrede koju je zaradio igrajući za reprezentaciju Srbije.

U već prvom udarcu ka okviru gola na ovoj utakmici videli smo gol, lopta je došla do Klasija koji sjajnim udarcem pogađa mrežu za 1:0.

Za kraj prvog poluvremena, novi šok za Arsenal, nakon prodora po levoj strani, lopta stiže do Rajana Bertrana koji gađa ugao golmana Martineza za 2:0.

Videli smo granitnu odbranu Sautemptona u nastavku, Arsenal nikako nije uspevao da dođe do dobre šanse, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Na kraju utakmice je rezultat mogao i da bude ubedljiviji za Sautempton, Šejn Long je imao jednu dobru priliku, ali je poslao loptu pored gola.

Golove sa ovog meča možete pogledati OVDE.