Liga kup - Trofej pripada Žozeu Murinju!

nedelja 01.03.2015.
18:52

U finalu Liga kupa Engleske bolja je bila ekipa Čelsija koja je na kraju sasvim zasluženo podigla prvi trofej u ovoj sezoni. Murinjov treći trofej u ovom takmičenju.

Beta/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Čelsi je sasvim zasluženo osvojio svoj prvi trofej u ovoj sezoni.

Ekipa Žozea Murinja odigrala je sasvim solidan meč, pravi takmičarski sa ishodom na koji smo navikli kada na klupi pobednika sedi pomenuti trener.

Prvi do gola mogla je ekipa Totenhema. Bio je to slobodan udarac sa 20-ak metara koji je naravno izveo Kristijan Eriksen, ali je na njegovo veliko razočarenje lopta pogodila prečku.

Na drugoj strani je pretio sjajni Eden Azar, izborio se za poziciju, šutirao i na kraju je njegov šut bio izblokiran.

Petr Čeh je sprečio jedan dobar šut Eriksena sredinom prvog dela igre, a na samom kraju videli smo jedini gol u prvom poluvremenu.

Vilijan je izveo slobodan udarac sa desne strane, nije to uradio najbolje pa je lopta pala na glavu igračima Totenhema koji su je loše odbili ka kapitenu Džonu Teriju, a ovome nije bilo teško da postigne gol - 1:0. Inače, Branislav Ivanović je iznudio ovaj faul.

Odmah je moglo i do 2:0 za Čelsi, ali je nakon povratnog pasa Ivanovića glavom Kejhil šutirao i Loris sjajno odbranio.

Britain Soccer League Cup Final

Šansom Fabregasa koji je makazicama pokušao da dovede svoju ekipu u prednost od 2:0 počelo je drugo poluvreme.

Ipak, gol je uskoro usledio.

Fabregas šalje loptu ka Dijegu Košti, ovaj je napravio sebi poziciju kako bi šutnuo ka golu iz šesnaesterca, lopta je pogodila Kajla Vokera i nesrećno po njega završila iza leđa Lorisa - 2:0!

Usledili su opasniji napadi Totenhema, opasni Hari Kejn je pretio, dok je na drugoj strani Čelsi imao prostora da napadne preko kontri uz veoma brzog Edena Azara.

Ipak, promene rezultata nije bilo, pa je Čelsi sasvim zasluženo podigao trofej Liga kupa!

Murinjov treći trofej u ovom takmičenju, Čelsijev šesti, jedino Liverpul sa 8 ima više. Niti jedan menadžer van Engleske nema više od Murinja.