Liga kup: Strazbur u finalu, Mitrović sa trakom od starta, Jovanoviću ni minut

sreda 30.01.2019.
21:08

Interesantan par u finalu kupa, malo ko je ovakav rasplet mogao da očekuje.

EPA-EFE/IAN LANSGDON

Fudbaleri Strazbura plasirali su se u finale francuskog Liga kupa, kako su na svom stadionu slavili sa 3:2 (0:1) protiv Bordoa.

"Žirondinci" su poveli preko Sankarea u 14. minutu i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Ipak, nakon samo 10 minuta igre u nastavku, Starzbur je vodio.

Ažurke je poravnao rezultat, da bi Motiba u 55. minutu preokrenuo u korist domaće ekipe.

Na isteku jednog časa igre Strazbur stiče i dva gola prednosti, fudbaler iz Južne Afrike Motiba postiže svoj drugi gol na utakmici.

Bordo uvodi meč u neizvesnu završnicu golom Brijana, ali je odbrana na čelu sa Stefanom Mitrovićem izdržala, Strazbur je izborio finale.

Srpski fudbaler je sa kapitenskom trakom proveo svih 90 minuta na terenu, dok je sa druge strane čitav meč na klupi za rezerve Bordoa proveo bivši štoper Zvezde Vukašin Jovanović.

Strazbur će se za trofej boriti protiv poslednjeplasirane ekipe Lige 1, Genganom, koji je na putu do finala izbacio PSŽ i Monako.