Liga Kup: PSŽ se osvetio Strazburu, debakl Liona, penali odveli Ren i Nicu dalje

sreda 13.12.2017.
23:16

Večeras smo dobili još pet četvrtfinalista.

EPA/YOAN VALAT

PSŽ je početkom decembra doživeo poraz od na papiru daleko slabijeg Strazbura, u okviru Lige 1, danas su im se osvetili, slavili su u Strazburu sa 2:4 (1:2).

Poveli su u 13. minutu, autogol je postigao Salmier, da bi samo 12 minuta kasnije Di Maria povisio prednost "Svetaca".

Do kraja prvog dela igre Grim smanjuje na 1:2.

U nastavku, nakon 15ak minuta igre, Dani Alveš postiže treći gol Parižana, asistent je bio Menije.

U 78. minutu pitanje pobednika rešava Draksler, koji na novu asistenciju Menijea povećava prednost na 1:4, da bi konačan rezultat u 88. minutu postavio Blajak.

Olimpik Lion

Lion je doživeo neočekivani debakl na gostovanju Monpeljeu, na kraju je bilo 4:1 (3:1) za domaćina.

Gosti su poveli u 10. minutu, strelac je bio Maolida, pa se nije naslućivalo da se Lionu sprema katastrofa.

Ipak, samo sedam minuta kasnije Kamara poravnava, da bi isti fudbaler samo pet minuta nakon izjednačenja doneo i preokret Monpeljeu.

Do kraja prvog dela igre domaća ekipa dolazi i do dva gola viška, gol je postiga Hilton.

U drugom poluvremenu dugo nije bilo golova, a onda je u 86. minutu sve sumnje otklonio Berigo sa kreča.

Ren je kod kuće nadigrao Marsej, ali tek nakon jedanaesteraca. U regularnom delu bilo je 2:2.

Poveli su gosti preko Mitroglua, da bi Andre poravnao samo 10 minuta kasnije.

U nastavku Ren dolazi do preokreta, strelac je bio Kazri, da bi Žermen izjednačio rezultat u 81. minutu.

Nakon regularnih 90 minuta nije bilo pobednika, pa se prešlo na penale, gde je bolji bio domaćin.

Za goste su u drugoj i trećoj seriji promašili Okampos i Sar, ostavio ih je u igri Želin, koji je promašio penal za Ren u četvrtoj seriji. Tačku na i stavio je Borižu, koji je bio precizan u petoj seriji.

Penali su odlučivali i na "Pjer-Moroju", gde je Lil ugostio Nicu, gosti su bili nešto pribraniji u penal seriji. Nakon 90 minuta bilo je 1:1, poveli su domaći fudbaleri preko Luiza Arauha, da bi Baloteli izjednačio rezultat u 58. minutu susreta.

Domaći su promašili u prve dve serije, Nica je bila neprecizna u drugoj, a sve je bilo jasno nakon što je Lil promašio na startu pete serije, Nica je u četvrtfinalu.

Ren - Marsej 2:2 *Ren slavio nakon penal serije