Liga Kup - PSŽ, Ren i Monpelje u polufinalu, Nejmar umrežio 'sa kreča'

sreda 10.01.2018.
23:13

Ekipe Rena, Pari Sen Žermena i Monpeljea priključile su se Monaku u polufinalu francuskog Liga Kupa.

Epa/Christophe Petit Tesson

Preostale tri utakmice četvrtfinala francuskog Liga Kupa odigrane su večeras, a plasman u završnicu takmičenja su nakon Monaka obezbedile ekipe Reana, Pari Sen Žermena i Monpeljea.

Ren je savladao Tuluz rezultatom 4:2 (2:1) a odluka o pobedniku pala je u poslednjih sedam minuta utakmice. Adrijan Uno odveo je Ren u polufinale golovima u 86. i 93. minutu.

Neizvesna završnica viđena je i u duelu Angra i Monpeljea. Gosti su slavili golom Isaka Mbenze koji je pogodio u 86. minutu.

Amien je sa igračem manje dugo odolevao Pari Sen Žermenu, ali je u 53. minutu nastavka Nejmar sve uradio sam. Brazilac je prvo izborio penal koji će neki okarakterisati kao sporan, a zatim postigao gol. Proslava je predstavljala priču za sebe.

Konačan rezultat utakmice (0:2) postavio je Antoan Rabio u 78. minutu susreta.

U polufinalu francuskog Liga Kupa igraće Monako, Pari Sen Žermen, Ren i Monpelje.