Liga kup - Murinjo kukao pre meča, pa pobedio Lamparda posle penala!

utorak 29.09.2020.
22:49

Luda utakmica!

EPA-EFE/Neil Hall

Fudbaleri Totenhema plasirali su se u narednu rundu Liga kupa pošto su danas posle boljeg izvođenja penala pobedili Čelsi sa 6:5 (1:1 posle 90 minuta).

Da krenemo redom, uoči utakmice, pošto je bilo jasno da je izveo kombinovani, preciznije, drugi sastav, novinari su pre izlaska na teren pitali logično pitanje - ko će predvoditi napad, pošto u timu nema Kejna i Sona, a Žoze je u svom stilu odgovorio kratko i da ne može jasnije - "NIKO".

Očekivano, ovo je momentalno postalo hit među medijima i na društvenim mrežama, što je još jedna direktna poruka Danijelu Leviju da dovede još jednog napadača.

Ipak, kako je Totenhem večeras delovao, Murinjo je i pored početnog nezadovoljstva, imao mnogo razloga za optimizam.

Kao što smo rekli, Žoze Murinjo je izveo drugi sastav, jer mora da čuva tim za Ligu Evrope, pošto već za 48 sati u Londonu gostuje Makabi iz Haife, dok je Frenk Lampard izveo i nekoliko "teškaša", kao što su Verner, novajlija Čilvel, Olivije Žiru, Kovačić, Žoržinjo, Maunt... dok je odličan bio debitant i novi golman Eduard Mendi.

Upravo je Timo Verner probio led i postigao svoj prvenac u dresu Čelsija u 19. minutu. Aspilikueta je maestralno poslao svog čuvara "po burek", a potom vratio povratnu na ivicu šesnaesterca, odakle Verner zateže u prvi ugao za 0:1.

Ipak, i u kombinovanom sastavu, Totenhem je još kako bio opasan, pošto je najpre pokušao Žedson Fernandeš, a onda se u 35. minutu istakao i debitant Eduard Mendi, koji je maestralno zaustavio udarac Erika Lamele.

U drugom poluvremenu, ponovo je Mendi imao posla, ovaj put ga je oprobao debitant na drugoj strani, Serhio Regilon, ali je golman Čelsija ponovo bio odličan.

Uzvratio je Čelsi ponovo preko Vernera u 73. minutu, ali se i Ugo Ljoris istakao sjajnom intervencijom.

I onda, Totenhem je zasluženo došao do vođstva, u 83. minutu, Regilon je ponovo sjajan na levom boku, asistira na drugu stativu odakle Lamela pogađa za 1:1.