Liga kup - Liverpulova "petarda", trećeligaš namučio Čelsi

• Autor: Boban Filipović

• 23. avgust 2016.

• 22:46

Drugo kolo Liga kupa proteklo je bez većih izenenađenja, skoro svi favoriti su večeras opravdali tu ulogu.

Liga kup - Liverpulova
Najubedljiviji je bio Liverpul, koji je kao gost "peterdom" častio Barton.

Divok Oriđi je šmekerskim golom petom načeo rivala nakon 15 minuta igre, negugo potom je Roberto Firmino udarcem glavom posle centrašuta Klajna sa denog boka duplirao prednost i tada je postalo jasno da domaćin nema šta da traži.

U nastavku su se mreža Bartona zatresla još tri puta, najpre je Nejlor dao autogol posle sata igre, a u finišu je oporavljeni Danijel Staridž ušavši sa klupe sa dva gola stavio "tačku na I" za konačnih 0:5.

Marko Grujić i Lazar Marković nisu bili ni u protokolu za ovaj meč.

Čelsi se domogao 1/16 finala pobedom nad Bristolom na svom 'Stamford Bridžu' rezultatom 3:2.

Miči Batšuaiji
je doveo 'Plavce' u vođstvo nakon pola sata igre na asistenciju Nemanje Matića, a samo dva minuta kasnije Viktor Mozes je duplirao prednost.

Hartli je vratio Roverse u meč smanjivši na 2:1 u 35. minutu golom Hartlija, ali do odlaska na veliki odmor Batšuaji svojim drugim golom vraća Čelsiju dva gola prednosti.

Samo što je počelo drugo poluvreme Herison je bio precizan sa bele tačke i vratio neizvenost u ovaj duel, ali se rezultat do kraja nije menjao.

Branislav Ivanović je bio kapiten Čelsija na ovom meču, i on i Matić su proveli sih 90 minuta na terenu.

Branislav Ivanovic

Loša vest za selektora Srbije Slavoljuba Muslina je povreda koju je doživeo Aleksandar Mitrović u finišu prvog poluvremena utakmice 1/32 finala Liga kupa između Njukasla i Čeltenama. Mitar je zadobio posekotinu na glavi pa ga je Rafa Benitez izveo iz igre u 38. minutu i umesto nejga uveo Dvajta Gajla.

Aleksandar Mitrovic

"Svrake" su prošle dalje, trijumfovale 2:0 zahvaljujući golovima Španca Ajozea Pereza.

Inače, od premijerligaša su eliminisani Votford i Vest Brom, i to posle produžetaka. Gilingem je napravio veliko izenenađenje na 'Vikaridž Roudu' i izbacio 'Strašljenove' iz daljeg takmičenja (1:2), a Nortempton golom u finišu regularnog toka meča najpre izborio produžetke protiv 'Vrećica' i nošen podrškom sa tribina slavio sa 3:2.

Ostali klubovi koji se takmiče u eliti su prošli dalje - Kristal Palas je bio bolji od Blekpula (2:0), Everton od Jeovila (4:0), Svonsi od Piterboroa u gostima (3:1), Hal Siti od Eksetera (3:1) i Stouk od Stivenejdža (4:0).

Norič je uništio Koventri sa čak 6:1, a plasman u narednu rundu obezbedili su još: Lids Junajted, Notingem Forest, Vulverhempton, Preston Not EndKvins Park Rendžers, Blekburn Rovers, Brajton & Houv Albion, Bristol Siti i Reding.