Liga kup - Liverpul srušio Lids, Enfild ima novog heroja!

• Autor: Milovan Longinov

• 29. novembar 2016.

• 22:40

Belgijanac blista u odsustvu Filipea Kutinja, debitant postigao pogodak i zapalio Enfild!

Fudbaleri Liverpula plasirali su se u polufinale Liga kupa pošto su večeras na svom Enfildu pobedili ekipu Lidsa rezultatom 2:0 (0:0).

Strelac vodećeg pogotka bio je Divok Origi u 76, a konačnih 2:0 postavio je mladi debitant, 17-godišnji Bendžamin Vudburn u 81. minutu.

Bendžamin Vudburn je ovim pogotkom postao najmlađi strelac u istoriji Liverpula sa 17 godina i 45 dana, oborivši rekord Majkla Ovena koji je bio ravno 100 dana stariji - 17 godina i 145 dana!

Obo pogotka pogledajte OVDE.

Jirgen Klop je odlučio da na teren izvede kombinovani sastav u kom nije bilo mesta za Marka Grujića.

Liverpul je dominirao od samog početka, ali ni gosti se nisu libili da napadnu i propustili su nekoliko šansi, čak su pogodili i stativu početkom drugog poluvremena.

NA drugoj strani, Vajnaldum je takođe pogodio stativu i propustio još jednu odličnu priliku, a pitanje pobednika rešeno je u poslednjih 15 minuta.

Prvo je Divok Origi iskoristio centaršut sa desnog krila i iz pet metara ćušnuo u prvi ugao, a pet minuta usledio je treuntak za pamćenje.

Posle prelepe akcije na desnoj strani, Vajnaldum je produžio pas Origija do Vudburna, a ovaj probušio mrežu za 2:0.

U nadoknadi vremena, Grujić je zamenio Origija, ali nije imao mnogo prilike da se istakne.