Liga kup – "Građani" školovali Oksford, Mitar sa klupe gledao raspucani Fulam

utorak 25.09.2018.
22:44

Bez većih iznenađenja u mečevima 1/16 finala engleskog Liga kupa koje su igrane od 20:45.

Epa/Petar Powell

Osam utakmica šesnaestine finala engleskog Liga kupa odigrano je večeras u terminu od 20 časova i 45 minuta.

Mančester siti je u “šarenom” sastavu slavio sa 3:0 (1:0) na gostovanju Oksford junajtedu. Domaćina je u 36. minutu načeo Gabrijel Žesus, a posao su u završnici meča dovršili Rijad Marez i Fil Foden.

Gvardiola je iskoristio priliku da odmori neke od nosilaca igre i da ukaže šansu pojedincima sa manjom minutažom, a mnogobrojne rokade nisu se odrazile na rezultat iako se Oksford u dobrom delu susreta pokazao i lepom svetlu.

Fulam je gostovao Milvolu i slavio sa 3:1 (1:0) i to bez najboljeg strelca ekipe koji je utakmicu gledao sa klupe za rezervne igrače.

“Kotidžeri” će ovu utakmicu pamtiti po tome što je za prvi tim debitovao Harvi Eliot, tinejdžer koji još uvek nije napunio 16 godina (15 godina i 174 dana) i koji je tako ušao u istoriju kao najmlađi debitant u dresu Fulama.

Plasman dalje obezbedile su još ekipe Blekpula, Bornmuta, Bartona i Noriča. Neprijatno je iznanadio Barnli koji je poražen od strane Bartona.