Liga kup Engleske - Veliki je majstor Griliš, egipatska veza odvela Vilu u finale!

utorak 28.01.2020.
22:39

Kakav meč u Birmingemu!

EPA-EFE/PETER POWELL

Fudbaleri Aston Vile ostvarili su plasman u finale engleskog Liga kupa pošto su na domaćem terenu savladali Lester rezultatom 2:1 u revanšu.

Prvi meč je bio završen 1:1.

Dosta bolje utakmicu je otvorila gostujuća ekipa koja prvo pripretila preko Medisona u dva navrata, ali do gola su prvi stigli fudbaleri Aston Vile.

Igrao se 12. minut kada je Met Target iskoristio majstorsku asistenciju Džeka Griliša i doveo svoj tim u vođstvo.

Izabranici Brendana Rodžersa su u drugom poluvremenu krenuli na sve ili ništa, a takav pristup im se isplatio u 72. minutu kada je Keleči Ihenačo pogodio na dodavanje Barnsa.

Usledila je prava ofanziva Lestera, ponovo je Medison bio opasan po gol Aston Vile, nakon njega pokušao je i Evans, ali onda je usledio neverovatan finiš meča.

Igrao se treći minut nadoknade vremena kada je El Mohamadi uputio loptu u kazneni prostor "lisica", a tamo se našao njegov sunarodnik Trezege koji zatresao mrežu Šmajhela i tako odveo svoj tim u finale prestižnog takmičenja.

Finale Liga kupa igra se na Vembliju 1. marta, a protivnik Aston Vili biće pobednik duela Mančester siti - Mančester junajted.

"Građani" su dobili prvu utakmicu u gostima sa 3:1, revanš se igra u sredu od 20.45.