Liga kup Engleske - Dvostruki šampion Evrope se obrukao u Bartonu, Bornmaut siguran protiv "Kanarinaca"

Autor: Ivan Cvetković
utorak 30.10.2018.
22:40

Meč između Lestera i Sautemptona je odložen.

Beta/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

U osmini finala engleskog Liga kupa danas su odigrane dve utakmice.

Bornmaut se plasirao u narednu rundu pobedivši Norvič sa 2:1. Povele su "Trešnjice" golom Džuniora Stanislasa u 39. minutu, ali su gosti stigli do izjednačenja preko Onela Ernandeza u 70. minutu. Ipak, tri minuta kasnije Stiv Kuk je svojim golom odveo je svoj tim u četvrtfinale Liga kupa.

Barton je iznenađujuće slavio protiv Notingem Foresta sa 3:2 kod kuće. Domaćini su u prvom poluvremenu promašili penal, ali su u drugom poveli u 52. minutu autogolom Janka.

Dvanaest minuta kasnije pogodio je Skot Frejzer, ali je prednost Bartona smanjio Luis Graban u 70. minutu meča. Džejk Hesket je u 82. minutu odlučio pitanje pobednika, dok su "Šumari" mogli jedino do utešnog gola u drugom minutu nadoknade kada je strelac bio Arvin Apija.

Utakmica između Lestera i Sautemptona je odložena zbog tragične nesreće u kojoj je, pored ostalih, stradao vlasnik kluba.