Liga kup - Drama, Čelsi u finalu nakon penala!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 24. januar 2019.

• 22:50

Čelsi mogao utakmicu da reši dosta ranije.

Nakon Mančester sitija, imamo i drugog finalistu Liga kupa Engleske. To je Čelsi koji je bio bolji nakon izvođenja penala, u regularnom delu je bilo 2:1, a nakon penala 4:2.

Čelsi je bio u zaostatku nakon prvog meča, izgubili su sa 1:0 od Totenhema, a danas su na svom terenu bili bolji rival.

Bez velikih prilika na početku utakmice, bilo je to zatišje pred buru.

Azar je u 27. minutu izveo korner, odbila se lopta do Kantea koji šutira veoma oštro, zakačila je nekog ka putu ka Lorisu i ušla u gol za 1:0.

Samo 11 minuta kasnije novi gol u mreži Totenhema, kontru je vodio Azar, razmenio pas sa Aspilikuetom koji ga upošljava za 2:0!

Totenhem je bio u zaostatku, ali svesni su bili da ih jedan gol može odvesti do penala.

U drugom poluvremenu odmah šok za Čelsi. Dani Rouz je centrirao, u kaznenom prostoru se najbolje snašao Ljorente, između dvojice je postigao sjajan gol za 2:1.

Čelsi daleko bolji nakon gola Totenhema, imali su nekoliko dobrih šansi preko Azara i Žirua, na drugoj strani je pretio samo Moura, ali promene rezultata nije bilo sve do kraja regularnog dela. Olivije Žiru je u nadoknadi vremena imao kolosalnu šansu da postigne gol za pobedu i prolazak u finale, ali nije to učinio.