Liga kup - Čevrtoligaš na tri minuta od čuda, Njukasl se provukao posle penala

20:39

Kakva bi ovo senzacija bila.

twitter.com
twitter.com

Fudbaleri Njukasla plasirali su se u narednu rundu Liga kupa pošto su večeras posle penala pobedili Njuport 6:5 (1:1 posle regularnih 90 minuta).

Četvrtoligaš Njuport ugostio je danas engleskog velikana, Njukasl i bio je na korak od čuda tokom regularnih 90 minuta.

Njuport je poveo u petom minutu golom Abrahamsa i sve do 87. domaći su odolevali napadima Njukasla. Ipak, tri minuta pre kraja regularnog isteka, Džondžo Šelvi je pogodio za 1:1.

Njukasl nije uspeo da preokrene, pa su odlučivali penali.

U penal seriji, u drugoj je Džoelinton promašio, Njuport je mogao do čuda opet, ali je u četvrtoj seriji neprecizan bio Tejlor.

Njukasl je slavio tek u šestoj seriji, kada je pogodio Longstaf, a na drugoj strani neprecizan bio Kuper.

Njuportu ostaje žal jer je do 87. minuta vodio, a potom i u penal seriji imao prednost od četvrte...