utorak 26.12.2017.
15:20

Neverovatna godina, kakav igrač, Totenhem se budi!

EPA-EFE/ANDY RAIN

Fudbaleri Totenhama pobedili su na Vembliju ekipu Sautemptona rezultatom 5:2  (2:0) u prvom meču 20. kola Premijer lige.

I ovaj meč obeležio je čudesni Hari Kejn koji je oborio dva rekorda posle prvog poluvremena, a potom je u drugom došao do het-trika, svog OSMOG u 2017. godini u svim takmičenjima.

Najboljem napadaču Premijer lige bilo je potrebno samo 22. minuta da danas uđe u istoriju.

Kejn je posle asistencije Kristijana Eriksena glavnom ćušnuo loptu u mrežu i tako oborio rekord Alana Širera po broju golova u jednoj kalendarskoj godini.

Širer je postigao 36 pogodaka 1995. godine nastupajući za Blekburn, rekord je trajao 22 godine, a danas je Kejn postigao svoj 37.gol u 2017.

Kejnov prvi pogodak pogledajte OVDE, a drugi kojim je srušio Mesija - OVDE.

Samo nekoliko minuta kasnije, Kejn je iskoristio pas Sona i sa dva metra neometano pogodio za 2:0 i tako stigao i do svog 55. pogotka u kalendarskoj godini, prestigavši Lionela Mesija!

Što se tiče Sautemptona, gosti su bili najbliže golu posle očajne reakcije Denija Rouza koji je u želji da vrati loptu glavom, umalo lobovao Ljorisa, koji je jedva sačuvao svoj gol.

U drugom poluvremenu, usledila je nova rapsodija, a sada su proradili bukvalno svi, a posebno se istakao tandem  Ali-Son.

U 49. minutu, Son asistira za Alija, ovaj pogađa sam ugao za 3:0, a samo dva minuta kasnije, ovaj mu uzvraća asistenciju za 4:0.

Počasni pogodak Sautemptona postigao je Bufal u 64. minutu, nakon loše reakcije Ljorisa koji je primio gol u prvi ugao.

Čudesni Hari Kejn je samo tri minuta kasnije posle nove asistencije Alija pokazao novu majstoriju bocnuvši preko Forstera za 5:1.

U 82. minutu, Dušan Tadić postigao prelep pogodak, sa ivice šesnaesterca je gađao sam ugao, Ljoris je zakačio loptu, ali nije uspeo da sačuva svoj gol.

Totenhem je sada barem privremeno skočio na četvrto mesto sa 37 bodova, dok je Sautempton sa 19 bodova 13. na tabeli.