Liga 1: Zvezda je još i dobro prošla, Gengan ide kući iz Pariza sa DEVET golova u mreži!

subota 19.01.2019.
19:00

Demolirali su fudbaleri Pari sen Žermena goste i osvetili im se za poraz u kupu.

EPA-EFE/IAN LANGSDON

Fudbaleri PSŽ slavili su na svom stadionu protiv Gengana u okviru 21. kola Lige 1.

To ne bi bilo ništa spektakularno i iznenađujuće, da "Sveci" u trijumfu nisu postigli DEVET golova!

Meč na "Parku prinčeva" završen je pobedom domaćina od 9:0 (3:0).

Već u 11. minutu su poveli Parižani, strelac je bio Nejmar na asistenciju zemljaka Danija Alveša.

Doživeli su peh u 19. minutu, Verati je morao napolje, zamenio ga je Draksler.

Ipak, to im nije zasmetalo da u 37. minutu povise na 2:0, ovoga puta Nejmar asistent, gol je postigao Mbape.

U poslednjem minut prvog dela, najbolji mladi igrač sveta postiže svoj drugi gol na meču, pa su Parižani na odmor otišli sa tri gola prednosti.

Nagovestili su da će osvojiti tri boda, ali ne i da će potpuno demolirati protivnika.

U nastavku, nakon 15ak minuta igre, Kavani postiže gol za 4:0, Bernat je upisao asistenciju.

Samo sedam minuta kasnije i 5:0 za "Svece", drugi gol Kavanija, asistent Di Marija.

Dva minuta je prošlo, a nesrećni golman Gengana Kalijar je ponovo kapitulirao, ovoga puta se u strelce upisao Nejmar.

Bio je 6:0 u tom trenutku, ali se domaćin nije zaustavljao.

Igrao se 75. minut kada je Kavani upisao het trik, da bi samo pet minuta kasnije isto učinio i Mbape.

Gosti kao da nisu postojali na terenu, u 83. minutu Toma Menije postavlja konačan rezultat ovog susreta, PSŽ je slavio sa 9:0 protiv ekipe Gengana.

Ovo je praktično bila surova osveta Parižana, kako ih je Gengan pre 10ak dana izbacio u okviru francuskog kupa.

O tabeli ne mora puno da se priča, PSŽ prvi sa 53 boda, ne znaju još uvek za poraz, Gengan poslednji sa 14 osvojenih bodova. "Sveci" na čelu tabele imaju gol razliku 62:10 nakon samo 19 odigranih mečeva.

Najbliži im je na tabeli Lil, koji kaska 13 bodova, ali ima i dve utakmice više!