petak 12.04.2019.
22:46

Fudbaleri Nanta slavili su u 32. kolu francuskog šampionata protiv Olimpik Liona.

Epa/Kimimasa Mayama

Puleni Vahida Halihodžića slavili su na svom stadionu sa 2:1 (1:1) protiv Liona.

Igrao se 11. minut kada su stigli do prednosti, Mažid je pronašao Kulibalija, koji je doneo prednost "Kanarincima".

Lion je krenuo ofanzivnije, uveo je Ženesio i Depaja u 34. minutu umesto centralnog veziste Tusara, to je urodilo plodom u 41. minutu, kada je Terije postigao pogodak na asistenciju Dembelea.

Sa 1:1 se otišlo na odmor, na samom startu nastavka je pokušaj Terijea uspeo da zaustavi Tatarušanu, da bi potom Auar iz dobre pozicije tukao preko gola Nanta.

Nastavio je Lion da preti preko Dembelea i Terijea, ali je Tatarušanu bio veoma raspoložen, te nije bilo promene rezultata.

A onda, 83. minut, slobodnjak za Nant sa 22 metara udaljenosti, Limbombe ga je sjajno izveo i vratio prednost ekipi Nanta u završnici susreta.

Mogli su i ubedljivije da slave, da je Mutusami bio precizan u nadoknadi, ali i sa 2:1 su sasvim zadovoljni.

Pobedom idu na 15. mesto na tabeli, imaju 34 boda, 22 manje od današnjeg rivala, koji je na trećem mestu sa pet bodova manje od Lila, uz utakmicu više i šest više od velikog rivala Sent Etjena, takođe uz utakmicu više.

Brunu Ženesiju ističe ugovor, da bi dobio novi mora da se izbori za drugo mesto na tabeli, sada je to veoma težak zadatak, tako da će Lion od leta najverovatnije imati novog trenera.

Nešto ranije danas sastali su se i Dižon i Amjen, golovi su izostali.

Dižon - Amjen 0:0
Nant - Lion 2:1